2018. márc. 18. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát számold ki. Mi itt a kérdés?
2018. márc. 18. 18:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Helyettesíts be x helyére -1-t és az eredményt szorozd meg -2-vel
2018. márc. 18. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:

f(-1)=(-1)^2+(-1)-2=-2

2*f(-1)=2*(-2)=-4

f(2*f(-1))=f(-4)=(-4)^2+(-4)-2=10

2018. márc. 18. 20:12