A 2sin^2x eghyenletet hogyan kell deriválni? tehát kétszerszinusznégyzetx

2018. márc. 22. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Először lederiválod a külső függvényt(hatvány), utána a szinuszt.

(2(sinx)^2)'=2*2*sinx*cosx=4*sinx*cosx, alkalmazva az azonosságot 2*sin(2x)

2018. márc. 22. 21:11