Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kölcsey Ferenc- A reményhez...

Kölcsey Ferenc- A reményhez című versének elemzésében tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2018. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egész mű elemzése, műfaj, verselés, szerkezet, költői képek
2018. márc. 30. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyarán elemezzem helyetted. Azt várhatod. Kezdj neki, és ha megakadsz valahol, kérj segítséget.
2018. márc. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából a műfaj, verselés, szerkezet meg van, de egyszerűen mást ehhez a vershez nem tudok hozzászólni.
2018. márc. 31. 12:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a tartalmát. Milyen érzést ír le? Keress párhuzamokat is, rögtön ott van Csokonaitól A Reményhez.
2018. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Joe001 válasza:

Valahogy sosem értettem azokat az embereket , akik nem tudnak gondolkodni, és a legalapvetőbb dolgokat is elvárják, hogy más végezze el helyettük ... :D


Sajnos ezért tart itt a világ, ahol .


Egy ,lehet már közhelyes mondatot kell felhoznom, de ha még mindig van aki nem veszi a lapot ... :D


" A Google a barátooood " :D


beírod szépen amit keresel , és pillanatok alatt meg van a válasz .

Nem kell órákat, napokat várni, hátha valaki majd megoldja helyetted .


( Nem is értem , hogy maradtunk mi életben internet nélkül :D :D )


De hogy lásd kivel van dolgod ... tessék ...

Ha ez nem jó, keresgessél szépen :D


[link]

2018. ápr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is néztem már a googlet is és semmi értelmeset nem találtam, mert mint ahogy te is Csokonait linkeltél, nekem is csak azt dobott fel, Kölcseyt nem.

A másik, nem azért kérek feltétlenül segítséget, mert lusta vagyok gondolkodni, de nekem a magyar sosem feküdt annyira, alapvetően a humán tárgyak nem nekem valók. Alapvetően szoktam magamtól elemezni a verseket, de, ehhez aztán tényleg nem tudtam hozzászólni.

2018. ápr. 1. 13:29
 8/8 PersonalSpace válasza:

Próbálj írni kicsit az intertextualitásról (két szöveg közti párbeszédről) a mű és Csokonai verse közt. Miben különböznek, miben hasonlítanak? Van egy az egyben átvett sor? Ha igen, mi a szerepe? Elemzegesd a jelképeket, milyen helyzetet, érzelmi állapotot jelölhetnek (pl vad óceán - feldúltság, hajnal - szépség, új kezdet). Írhatsz még általánosságban a képekről, milyen típusúak? Itt leginkább természeti képek jelennek meg, de a tengeri utazás is fontos szerepet játszik. Bennem a képek a hajótöröttség asszociációját keltik. Ez mit fejezhet ki?

Vannak esetleg a műnek életrajzi vonatkozásai?

Ezeken gondolkodj el.

2018. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!