Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom meg az áramkörben...

Honnan tudom meg az áramkörben az ismeretlen ellenállás értékét eredő ellenállás számításához?

Figyelt kérdés

Van egy áramköri rajz, az adatok:

I = 1A

R4 = 20 ohm

R3 = 10 ohm


R34-et gond nélkül ki tudom számolni.


R57-hez és R234567-hez hogyan tudom meg a többi ellenállás értékét?


Nincs megadva U, csak a három fenti adat.. Tehát R = U * I sem megy..


Légyszíves segítsetek, segghülye vagyok a villanytanhoz, de sajnos muszáj.. :D



2018. ápr. 2. 14:53
 1/10 anonim válasza:
100%

Kell egy kapcsolási rajz, hogy tudjon bárki segíteni.

Az lenne a legjobb ha az egész feladatot látnánk.

A villanytan ez a része még igazán nem nehéz, néhány összefüggésből el lehet éldegélni.

Várom a kiegészítést :)

2018. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kérdésből is látszik, hogy magad sem tudod, mit akarsz kérdezni.
2018. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

#1. vagyok, lehet nem leszek itt mire reagálsz.

Célravezető megérteni, hogy ha például:

-van 2 párhuzamosan kapcsolt ellenállásod, akkor azokon azonos feszültség van

vagy

-van 2 sorosan kötött ellenállásod, azokon az átfolyó áram nagysága lesz azonos.

Több elem esetében is megvannak ezek.

Az a lényeg, hogy 3 tényező van itt: Feszültség, Áram és Ellenállás. Amit felírtál nem jó, mert R=U/I, ha nem tudod megjegyezni akkor tanuld be az URI háromszöget, ahol a háromszög fenti csúcsában az U van, majd egy vízszintes vonal ami törtvonalat szimbolizál és a háromszög bal illetve jobb alsó sarkában az R illetve az I. Ha előtted van akkor egyszerűen le tudod olvasni a keresett tag képletét, szóval ha pl az I kell akkor a háromszögben annyi marad, hogy fent az U / (törtvonal) R lent. Ez talán nem a legtudományosabb de jól jöhet ha nem megy a képletek megjegyezése. De egyenletrendezéssel is ki lehet hozni.

Szóval visszatérve, mindig igyekezni kell kihozni azt a helyzetet, hogy 2 ismert tényező legyen, abból pedig lehet a 3.at számolni. Lényegében erre kell játszani.

Mindig lásd az olyan azonosságokat amit az elején írtam arról a 2 esetről (fesz, ill áram azonos).

2018. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
Hatszortízahuszonharmadikon variáció van. Csinálj már paintben / papíron kapcsolási rajzot, anélkül csak találgatni lehet.
2018. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk kezdjük ott, hogy kapcsolási rajz, ha már áramkörben vagyunk. De szerintem ez egyértelmű.
2018. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, magam sem tudom mit akarok, hülye vagyok hozzá. A fizika ment, az analízis is, de erre nem áll rá az agyam pedig ez is matek és fizika.. És nem értem mi a baj velem... Na mindegy megpróbálom túlélni.


Itt a rajz: [link]

2018. ápr. 2. 20:47
 7/10 anonim válasza:

Egész jó!

A többi ellenállás értékét nem tudjuk?

2018. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem. Épp azt szeretném megtudni. Csak nem tudom hogy kell.
2018. ápr. 2. 22:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy áramosztást kell csinálni.
2018. ápr. 2. 22:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi adatod van, akkor paraméteresen tudsz csak áramot osztani. Magyarul az ellenállások számértéke helyett a jelüket rakod be a képletbe.
2018. ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!