Egy rombusz átlóinak aránya 5:12, tereülete 120négyzet cm. Mekkora a kerülete?


2018. ápr. 4. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

rombusz területe=e*f/2 ahol e és f a két átló. Az arány miatt e=5x és f=12x. Ekkor

120=5x*12x/2 amiből x^2=4 azaz x=2. Így a két átló e=5*2=10 cm és f=12*2=24 cm. A rombusz átlói merőlegesen felezik egymást (4 egybevágó derékszögű háromszögre bontják a rombuszt). Egy ilyen háromszög két befogója 5 és 12 cm. Pitagorasz tétellel megkapod hogy az átfogó 13cm ami éppen a rombusz oldala. A rombusz kerülete 4*13cm ami 52cm.

2018. ápr. 4. 19:07