Egy kocka térfogata 0.1256m3 tömege 30 kg. Hány liter olajat kell beletölteni, hogy elsüllyedjen?

2018. ápr. 13. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a kocka sűrűségét, megnézed hogy amiben el kell süllyednie a kockának, annak mennyi a sűrűsége.

Annyi olajat öntesz bele hogy nagyobb legyen a sűrűsége.(a térfogat nem fog változni)

2018. ápr. 13. 21:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, mert alapból az olaj sűrűsége kisebb mint a vízé, de a kocka 30kg-os tömege hozzáadódik az olaj tömegéhez, így lehetséges hogy elsüllyed.

Én így oldanám meg: sűrűség cél értéke 1001 kg/m3 (ha a víz sűrűségét 1000kg/m3, ennél kicsit nagyobb legyen a sűrűség.

Sűrűség= tömeg/ térfogat

sűrűség (1001)= 30+ x kg (ismeretlen tömeg) /0,1256m3

Ebből megtudod a szükséges tömeget. Ha ismered az olaj sűrűségét: térfogat= tömeg/sűrűség

Vigyázz, mert m3-ba lesz az eredmény, osztva 1000-el az a liter.

Ha a szükséges térfogat nagyobb mint 0,1256 m3, akkor nem lehet elsüllyeszteni

2018. ápr. 13. 22:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szükséges tömegkènt x=3,56kg jött ki. Tehát ennyinèl kezd majd el süllyedni. Az olaj sürüsège 850 kg/M3.
2018. ápr. 14. 07:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szükséges olaj tömege 95,72kg. Ez 112,6 liter térfogat, és így belefér a kockába
2018. ápr. 15. 23:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Hűha akkor rosszul csinálok valamit de nagyon. Ahogy leírtad ,4.19 jött ki.
2018. ápr. 16. 18:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Akárhogy számolom nem jön ki az eredmény.
2018. ápr. 16. 19:06
 7/9 anonim ***** válasza:

V=0,1256m^3 m=30kg

Legyen a kocka ρ (rhó) cél sűrűsége 1001 kg/m^3

ρ=m/v

1001=(30+x)/0,1256

125,7= 30+x

x=95,7kg

V=m/ρ

V= 95,7/850=0,1126 m^3= 112,6 liter

2018. ápr. 16. 21:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem így érthető
2018. ápr. 16. 21:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Rosszul rendeztem át az egyenletet. Teljesen világos. Ismétlés a tudás atyja...
2018. ápr. 17. 12:26