Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet egy hajszárító...

Hogyan lehet egy hajszárító légszállítását kiszámolni?

Figyelt kérdés

Tehát: ismert a teljesítmény, a szoba hőmérséklete, valamint a kifújt levegő hőmérséklete.

Merre induljak? Hogyan lehet ebből kiszámolni a légszállítást?

Odáig OK, hogy a teljesítményből ki tudom számolni a kimenő munkát, de itt elakadtam.


Tud segíteni valaki? Köszönöm előre is.


2018. ápr. 14. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Roviden: sehogy, mert a ventillator kialakitasa gyokeresen megvaltoztathatja a legaramot. Ez nem par keplettel kiszamithato, hanem leginkabb csak merheto adat.
2018. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Huhh, nem hiszem, hogy a tanár ezt elfogadja. :(

Próbáltam alkalmazni a hőtan I. főtételét nyitott rendszerekre, de nincs meg minden adat. Reméltem, legalább van valami pont, amiből kiindulhatok.


Ezért gondoltam arra, hogy a hőtan I. főtétele. Hogy ugyanannyi beáramló tömeg, és energia, mint ami kiáramlik. De nem tudom a beáramló, és kiáramló levegő térfogatát, csak ugye a légköri nyomást, meg a hőmérsékletet.

Beáramló energiát meg fogalmam sincs, miből számoljam. :/

2018. ápr. 14. 22:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Már az is jó lenne, ha csak meg tudnám "saccolni", és kiegészíteném azzal, miért nem lehet pontosan kiszámolni...
2018. ápr. 14. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:

>Beáramló energiát meg fogalmam sincs, miből számoljam. :/

-Meg van adva, ez a hajszárító teljesítménye. (A Watt ugye Joule /másodperc)

-A levegő állandó nyomáson mért fajhőjét nézd ki a netről, így kiszámolhatod, hogy hány köbméter levegő adott fokkal történő felmelegítésére elég ennyi energia. Így már meg is van a légszállítás légköb/másodpercben, amit átszámolhatsz a szokásos légköb/órába :)

2018. ápr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De valamit nagyon nem jól számoltam, túl alacsony érték jött ki. :(

28m^3/h


Ez lehetséges?

2018. ápr. 15. 08:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Na szóval, az első adat úgy jött ki, hogy közvetlenül a kiáramló levegőt mértem. (kb. másfél-két centire a fűtőszáltól, tehát ez is befolyásolhatja).

Most megismételtem olyan távolságról, ahogy kb hajat szárítunk, így alacsonyabb a hőfok, de a légszállítás így 85 m^3/h-ra jött ki. Ez kb ugyanannyi, mint amit a gyártók szoktam megadni.


Melyiket vehetem valósnak?

2018. ápr. 15. 09:08
 7/8 anonim ***** válasza:
A másodikat, annyiban, hogy ténylegesen azt a légáramot használjuk hajszárításra :) Abban valóban már benne van a hozzákeveredő hidegebb levegő. Az is torzítja az első mérésedet, hogy valószínűleg a levegő a mértnél hidegebb volt, a hajszárító fűtőszála sugárzásos úton melegítette a hőmérődet.
2018. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam minden lehetséges variációban... Remélem, jól. :D

Köszi mindent! :)

2018. ápr. 15. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!