2018. ápr. 20. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:
55%

(-2x+1) - (x+2) = 3x-1 /zárójel felbontás

-2x + 1 - x - 2 = 3x - 1 /összevonás

-3x - 1 = 3x - 1 /+3x

-1 = 6x - 1 /+1

0 = 6x /:6

0 = x


Ell:

(-2*0+1) - (0+2) = 1 - 2 = -1

3*0 - 1 = -1

2018. ápr. 20. 08:31