Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat. Ez így jó...

Fizika feladat. Ez így jó szerintetek?

Figyelt kérdés

Pontszerű test 4s-ig 3m/s nagyságú sebességgel egyenletes mozgást végez. Mekkora lehet ezen időtartam alatt az átlagos gyorsulása?


Az átlagos gyorsulás szerintem 0. Vagy tévedek? Hiszen az átlagos gyorsulás az a sebességváltozás és a hozzátartozó időtartam hányadosa. Itt egyenletes mozgás van.


2018. ápr. 22. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak ezt így túl egyszerűen találtam egy 10 pontos vizsgafeladathoz. :D. De akkor jól tudtam. Köszi.
2018. ápr. 22. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen 0!


A feladat szövege nem tér ki ugyanis arra, hogy az anyagi pont milyen pályán halad. Ha általában görbe mentén futja be pályáját, akkor még konstans sebesség esetén is lesz normálirányú gyorsulás.


Pl. körpálya esetén ez speciálisan a centripetális gyorsulás.


Tehát az átlaggyorsulás akkor és csak akkor 0 egyenletes mozgásnál, ha a pálya egy egyenes vonal!

2018. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!