Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem fizika...

Valaki segítene nekem fizika feladatokban?

Figyelt kérdés

[link]

Erről a háromról lenne szó. Az első kettő eléggé egy kaptatának tűnik, szóval abból akár az egyik is elég lenne. Valami nagy gond lehet a fejemben, mert sehogy sem akar kijönni a jó megoldás. Valószínűleg nem jól ábrázolom a testekre ható erőket. Ha valaki le tudná nekem rajzolni, nagyon örülnék.

(A kategória ellenére ez nem a házi feladatom, tanár nélkül tanulom. Ez a kérdés most az egyetlen reményem.)


2018. ápr. 23. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézzük a 251-est: A feladat szimmetrikus, így elég csak az egyik gömböt vizsgálni.

Azaz a másik gömböt elvehetjük, és annak hatását pl. egy függőleges fallal helyettesíthetjük.


Így gyakorlatilag a 252 feladathoz jutunk. Két legyet egy csapásra, jó mi...


A kötél és a fal által bezárt szögre igaz hogy tg.alfa=R/gyök[(L+R)^2-R^2].


Az egyensúlyt 3 erő adja. A falnál fellépő reakció merőleges, ezért ez F=G*tg.alfa=G*R/gyök[(L+R)^2-R^2].


A kötélben lévő erő pl. pitagorasz tételből adódik: K=gyök (G^2+F^2). Vagy másképp K=G/cos.alfa.


Ok?


A 253 -hoz meg csinálj ábrát, és írd le mit nem értesz!

2018. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!