. Had you not helped me?

Figyelt kérdés

Ennek az angol mondatnak kell beírni az elejét, a megadott lehetőségek közül:

A) I never would have got there

B) Never would have I got there

C) I would never have got there

D) I would have got there never


A C) és a B) válaszon gondolkodtam, viszont nem jutottam semmire, nem tudom melyik a helyes. A C)-nél kicsit furának tartom, hogy a never a would és a have között van. A B)-t helyesnek látom, mivel ha a határozószó a mondat elején van, akkor olyan sorrendet használunk, mintha kérdést tennénk fel. Legalábbis én így tudom, mégsem tudok dönteni. Ha esetleg valamit rosszul tudok, vagy rosszul írtam, kérlek javítsatok ki.


Előre is köszi!:)



2018. ápr. 23. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen igeidőkben sose voltam otthon, mivel szerintem fölösleges tudni mindet, mikor való életben az angolok nem is használnak ilyen cifra szerkezeteket.


Egyébként nekem a C tűnik helyesnek.

A B-t kizárnám, mivel a never az az alany és az ige közé ékelődne be helyesen; Would have I never got there.


A legjobb pedig az lenne, ha lenne egy I would have never got there, de olyan nincs, szóval szerintem válaszd a C-t.

2018. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is azt éreztem jobbnak, köszi.
2018. ápr. 23. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Az A), B) és a D)-t már kimondani is rossz, mert rossz sorrendben vannak a szavak bennük. Kizárásos alapon a C) a helyes válasz.
2018. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést!
2018. ápr. 23. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!