Fénytanból kérhetek segítséget?

Vízfelületre a levegőből 45 fokos beesési szögben érkeznek fénysugarak. Mekkora lesz a fénysugarak vízbe lépésekor a törési szög? A víz törésmutatója: 1,33.
2018. ápr. 24. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ez csak sima képletbehelyettesítés, régen tanultam fizikát, de még emlékszem ß=arcsin[sin(45°)/1,33]=arcsin(gyök2/2,66)=arcsin(1,414/2,66)=... üsd be a gépbe, eddig megy fejből.


azt viszont látjuk, Mivel 1,414/2,6 >0,5 nem sokkal, a megoldás valamivel 30 fok fölött lesz!

2018. ápr. 24. 23:34
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A törésmutató azt jelenti, hogy x közegben y-szor gyorsabban terjed a fény, mint a levegőben (aminek közelítőleg 1 a törésmutatója).


Na most triviális, hogy minél gyorsabban terjed valami, annál nagyobb lesz a szöge, de ez csak 0-90 fog közötti tartományon van értelmezve. Belátható, hogy 90 fok esetében (derékszög, azaz teljesen függőleges vonal) fog a leggyorsabban terjedni.


Mivel tudjuk, hogy a vízben gyorsabban terjed a fény, mint levegőben (hiszen nagyobb a víz törésmutatója), és azt is tudjuk, hogy melyik "irányban" van értelmezve a növekedés és a csökkenés, így már csak annyit kell tennünk, hogy elvégüznk egy egyszerű szorzást.


1,33 * 45 = 59,85

2018. ápr. 24. 23:37
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Tiszta baromság! Sosem értem, ostobák, hozzá nem értő laikusok minek terjesztik a hülyeségüket.


Épp elég tudatlan buta ember van, minek ezt terjeszteni?


Leírtam az 1 válaszomban, hogy hogyan kell számolni. A tiedé ahhoz képest marhaság!!!

2018. ápr. 24. 23:49
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Mellesleg ezt hívják Snellius-Descartes törvénynek, de nyílván olyan tudatlanok mint #2 erről nem hallottak, csak ami az agyukban születik a nagy semmiből, azt hiszik hogy jó, de totál marhaság.

Már tanulás nélkül is veszélyes gondolkodni, de amit a #2 csinál, ezen magasról túl tesz.


Javaslom 2-nek , művelődjön pl. itt:


[link]


hogy ne maradjon meg abban a sötétségben, amiben most él.

2018. ápr. 24. 23:53
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Mellesleg az a megállapítás is, hogy "Mivel tudjuk, hogy a vízben gyorsabban terjed a fény, mint levegőben"

tökéletes tudatlanságra, és óriási elvi hibára utal.


Ekkora őrültséget még életemben nem hallottam. Szinte elképesztő, hogy mennyire buták egyes emberek, hogy ekkora marhaságot leírnak, és osztják az észt.



Csak azért is említem, mert óriási a szerepe annak, hogy vízben épphogy alacsonyabb a fénysebesség.


Atomreaktorról sem hallottál még, mert akkor tudnád mi az a Cserenkov-sugárzás.


Hogy művelődj még:


[link]


De azt hiszem bőven rád férne még egy kis fizika...

2018. ápr. 24. 23:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Amiket magyarázol annak semmi köze ahhoz amit a kérdező írt. Okoskodj csak, barom.
2018. ápr. 26. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: vissza lehet húzni a fára, ott a helyed...
2018. ápr. 26. 20:08