Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van kedved számolgatni (matek)?

Van kedved számolgatni (matek)?

Figyelt kérdés

1. Azonos területű körcikkek közül melyiknek a legkisebb és mekkora a kerülete?

2. Azonos kerületű körcikkek közül melyiknek a legnagyobb és mekkora a területe?


3. Mekkora a megoldásként kapott körcikkekből képezhető kúpok felszíne és térfogata?


DeeDee


2018. ápr. 25. 19:53
1 2
 1/16 anonim válasza:
Csak geometria van?
2018. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sok más mellett ma pl. szerda is van:-)
2018. ápr. 25. 20:29
 3/16 anonim válasza:
Akkor egy szerdát kérnék.
2018. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon egyszerű példák.


Az első feladat pl: R=gyök(T) kell teljesüljön, ahol R a cikk sugara, T a területe. A kerület pedig 4*gyök(T) lesz.


Persze ha a teljes kört is belevennénk, akkor az nyerne, mert ott a sugár mégkisebb R=gyök(T/pi) és a kerület is K=(2/pi)*gyök(T), ez 11,375%-al kisebb mint a korábban kiszámolt cikk kerülete.


2-3 példa: Ugyanilyen sablonos, deriválós egyszerű példa, nem állok neki, mert nem izgalmas.


Ennél jóval nehezebb analízis feladat kéne, legalább diffegyenlet szintű, ami most megmozgatna.


Szerintem amúgy ha te tényleg a DeeDee nevű valaki vagy, aki válaszolgatni is szokott, akkor meg tudod ezeket oldani, csak feldobtad a kérdést, mit írnak vajon rá...

2018. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ha már így lebuktanm, akkor röviden elmesélem, mi történt.


A minap találtam a következő feladatkiírást:

"Válasszuk ki az adott területű körcikkek közül azt, amelynek a legnagyobb a területe. "?

Tudna valaki segíteni ebben a feladatban?


Jól felhúztam magam a trehány, sefüle-se farka megfogalmazáson, és már készültem egy dörgedelmes válasszal, aztán hagytam a fenébe. Ma megint megláttam a feladatot, és elgondolkodtam, mit akart mondani a szerencsétlen ezzel a rettenetes szöveggel. Kis gondolkodás után arra jutottam, hátha valami hasonlóra gondolt, mint amit feladatként kiírtam. Remélem, ez legalább érthető. :-)

Természetesen meg tudom őket oldani, és ha nem is komplikált a megoldásuk, egy újszölöttnek még lehet új vicc. Meg nem mindenki früstököl diffegyenleteket. :-)


Bocs, hogy ilyen hiányos a menü, ha lesz valami ínyencfalat, jelentkezni fogok.


DeeDee

********

2018. ápr. 25. 23:18
 6/16 anonim ***** válasza:

#5: Így már világos minden. Szoktam amúgy én is földobni egy-két kérdést, amit nehezebbnek látok, gondolva arra, hátha valaki nekiáll legalább.


De rendszerint nem szokott rá válasz jönni...


Pl. itt is van egy, egy hónapja írtam ki, de nem tudja itt senki megoldani, pedig szép kis integrálós feladat:



https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..



Ha esetleg van neked kedved hozzá, akkor ez finom ínyencfalat lehet, ha épp nincs mit csinálni szabad időben.

2018. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
6.: A második és harmadik hengerre felírni az integrált henger koordináta rendszerben is fátasztó, a változó határok miatt :D
2018. ápr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
6.: Van egy L hosszúságú köteled. Hozd létre vele a legnagyobb területű alakzatot úgy, hogy az egyik oldala az x tengely legyen. Mekkora a területe?
2018. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7 Igen, tudom, nem véletlen írtam ki azt a kérdést, de ezek szerint remény sincs hozzá...

Mellesleg szerintem gömbi koordinátarendszerben egyszerűbb dolgozni. A Viviani-féle test térfogatát is ha jól emlékszem úgy szokták meghatározni.

Ezenkívül szimmetria miatt lehetne nyolcad gömbbel is számolni, ha ez segít.


Mellesleg a kérdésemhez tartozó b) feladat sokkal egyszerűbb mint az a), megoldható középiskolás matekkal is. (Mivel a hiányzó részek gömbsüvegek lesznek, amire ismert képletek vannak...)

2018. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8: ez szép feladat. Lehet meg is oldom mindjárt...
2018. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!