Mi az a reflektálás?

Figyelt kérdés
Nem sokára érettségizek és fogalmam sincs, h kell megírni egy reflektálást. Hogy kell felépíteni? Vannak olyan szempontok, mint pl a novella- vagy verselemzésnél?

2018. ápr. 30. 09:06
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
40%
A Google rengeteg választ ad a kérdésedre.
2018. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ. Miért van ez az oldal, ha a googleben mindent megtalalunk?

Talán azért tettem fel a kérdést, mert remenykedtem egy jobb és értelmesebb valaszban.

Te komolyan azért pazaroltad az idődet, hogy kiird ezt a valaszt? Juj, de megmondtad xD

2018. ápr. 30. 09:30
 3/12 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
A reflektálás visszatüktözést, válaszolást jelent. Egy érvelő szövegtípus amiben a te véleményed a lényeg.Vannak szempontjai ami alapján fel lehet építeni itt egy példa rá: [link] [link] Célszerű gyakorolni, hogy rutinosan menjen, mert elsőre nem mindig sikerül. (Amúgy nagyon gáz az a tanár aki nem iratott még reflektálást, mi 9.óta minden héten írunk)
2018. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

(Hát én emeltezni fogok magyarból, ráadásul egyedül az egész évfolyamból, és olyan a tanárom, h nem jön be a faktra, ott várok rá és nem szól, h nem ér rá vagy mondtam h küldjön egy dokumentumot, ami meg lett beszélve és nem is válaszol... )

2018. ápr. 30. 18:22
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
26%

Juj, de megmondtad xD


Ha vetted volna a fáradságot, hogy beírd a keresőbe, akkor nem a többi válaszolónak kellett volna kikeresnie azt, amit te is megtaláltál volna két kattintással.

Nem, ez az oldal nem azért van, hogy mások keressenek ki számodra fontos, de a neten könnyen elérhető információkat.

2018. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

"Miért van ez az oldal, ha a googleben mindent megtalalunk? "


Ezt amúgy nem tudom, a kérdések legalább 95%-át meg lehetne találni 2 perc alatt, csak itt mindenki azt várja, hogy más adja a sültgalambot a szájába. Az 1. válaszoló jól írta.

2018. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is emeltezni fogok idén magyarból,és szintén egyedül az egész évfolyamon! A faktok nálam sem voltak olyan erősek...
2018. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is emeltet csináltam,soha életemben nem írtam az érettségi előtt reflektálást szerintem de sikerült és nem is rosszul.

Tulajdonképpen az elején mindenképp jó,ha elhelyezed korban és abból vonsz le következtetéseket és érthetsz egyet vele vagy nem,megindokolhatod miért gondolod úgy ahogy. Esetleg összehasonlíthatod mással azt amiről írnod kell,attól függően mi jut eszedbe róla. Szerintem ez az egyik legszabadabb esszé ami arra megy rá,hogy a véleményed elmerd mondani és jó érvekkel alá tudd támasztani azt,hogy miért lehet ésszerű az amit te gondolsz. Mint ha megakarnád győzni azt,aki elolvassa.

2018. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy tanították, hogy ha pl: "Egyetért-e azzal a művészetfelfogással, mely szerint annyi értelmezése van egy műnek, ahány befogadója?", akkor erre négy részes redlektálás kell:

1 Probléma bemutatása (hatásosabb ha kérdés formájéban történik) pl: Lehetséges-ehogy

2018. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!