A4=6 a15=-4 Keresem:a1-et, és a90-et Valaki tud segíteni? Ja a sorozat számtani!

2018. máj. 7. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

6=a1+3d

-4=a1+14d

----------

10=-11d

d=-10/11

6=a1+3*(-10/11)

6=a1-30/11

a1=96/11


a90=a1+89d

a90=96/11+89*(-10/11)

a90=-72.18

2018. máj. 7. 17:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. máj. 7. 18:48