Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vízszintes talajra helyezett...

Vízszintes talajra helyezett 10kg-os testet 100N nagyságú vízszintessel bezárt 30°-os lehajlási szögű erővel tartósan mozgatunk. Mekkora lehet a csúsási súrlódás együtthatója?

Figyelt kérdés

Sajnos probléma ütköztem a kiszámítással.


Azt tudjuk, hogy az Fs=mű*Fny


Az Fny-et kitudjuk számolni: m*g*F*sinAlfa


Szóval igazából a mű=Fs/Fny . Viszont az Fs-t nem tudom, hogy számoljam ki. Ugyebár az eredő erők Fe=F+Fs+m*g+Fny. Az eredő erőt nem tudjuk, és az Fe=m*a val sem számolhatjuk, mert nem tudjuk a gyorsulást... h


hmm..


Ezek most jutottak eszembe:


Tudjuk, hogy az Fs az kisebb vagy egyenlő, mint a F*cosalfa És az Fs kisebb vagy egyenlő, mint a mű*Fny tehát

F*cosalfa kisebb vagy egyenlő mű* Fny?


tehát:


mű=(F*cosalfa/(m*g+F*sinalfa) ? amiből kijön a mű, hogy 0,5 ha vissza is helyettesítünk akkor 75 < 86,6


Így?


2018. máj. 8. 20:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam meg, hogy az a komponens (függőleges vagy vízszintes), amelyik bezárja a szöget az F-fel, az lesz a cos, a másik a sin.


Hogy melyikhez kell berajzolni a szöget, azt általában merőleges szárú szögeg tétele, illetve váltószeg alapján lehet kitalálni.

2018. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

szögek* váltószög*

:D

2018. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!