A tartály alján lévő nyíláson mekkora sebességgel fokyik ki a víz?


Adott egy tartály, amiben h magasságig van víz. A tartály alján lévő nyíláson milyen sebességgel folyik ki a víz?


Előre is köszönöm!



2018. máj. 10. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki kell nyitni a fv. táblát. Kár volt megvásárolni, ha erre is lusta vagy.


Két képlet biztosan benne lesz, az egyik a helyzeti energia mhg, a másik a kinetikai energia 0.5mv^2.

Talán az energiamegmaradást is megtalálod.


Bár az már egyenletrendezést igényelne a két energia egyenlővé tétele után.


A szellemileg visszamaradottak számára, tehát megadták a végképletet is:


v=szi*gyök(2gh).


szi a kifolyócső alakjától függő tényező.

Ideális esetben 1.

2018. máj. 10. 20:31
 2/3 anonim ***** válasza:
A rendes feladat onnan kezdődne, hogy h időben csökken, és a kifolyási sebességre időben csökkenő függvény jön ki. Bár ez már diffegyenlet, igaz szeparábilis, de ilyenek ismeretét nem szabad feltételezni az itteniektől.
2018. máj. 10. 20:33
 3/3 anonim válasza:
Jól leoltják itt az embert... Ha P1=P2 akkor V=√2*g*h ha nem V=√2*g(h+p1-p0/ró*g) M/s
2018. jún. 5. 09:40