Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem ebben a kémia...

Tudnátok nekem ebben a kémia feladatban segíteni?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy kitűnő szeretnék év végén lenni. Viszont kémiából 4,4 az átlagom, ezért mostantól minden szorgalmit megcsinálok, hogy felvigyem az átlagom. Csak az a baj, hogy a kémiához tök hülye vagyok...

Valaki megoldaná nekem az alábbi feladatokat?


1.

Sorold be az alábbi kémiai részecskéket aszerint, hogy a Bronset-féle sav-bázis elmélet értelmében, savként bázisként vagy amfoter anyagként viselkedhet egy reakcióban?

H2O, CO(fenti indexben: 2-, alsó indexben: 3), NH3, NH+(alsó indexben:4), NH-(alsó indexben:2), OH-


A következő kémiai részecskék egy adott reakcióban savként viselkednek, milyen bázis képződik belőlük?

HCO- (alsó indexben:3), NH+ (alsó indexben:4), H2O, HClO4


A következő kémiai részecskék egy adott reakcióban bázisként viselkednek, milyen sav képződik belőlük?

HCO- (alsó indexben:3), SO (felső index: 2-, alsó indexben: 4), H2O, CN-


Elölre is köszönöm, tudom hogy elég szánalmas a vergődésem, de kéne az az ötös :D

köszi


2018. máj. 14. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Kémiáhot tök hülye vagy, de kell az ötös. Hogy a fenébe állsz 4,4-re ha még azt se tudod, hogy a Bronsted-et, hogy írjuk helyesen? Ez a magyar oktatási rendszer elfajultsága. Magold be, aztán mond vissza szóról-szóra, ne gondolkozz, felejtsd el. Te jelenleg a jó felső határán vagy, tulképp a jó és a jeles között. Ez tudod mit jelent? Megkapod az érdemjegyek aranyérmét úgy, hogy azt sem tudod, mi az a sav és a sav, vagy mert nem tudod mi az ammónia képlete. Már csak egy a kérdésem: Hol kezdődik az elégséges?
2018. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az hogy két hetet hiányoztam ezért nem értek per pillanat semmit, nem vagyok jó kémiából és véletlenül elírtam a kérdésemben egy szót nem azt jelenti hogy hülye vagyok kapásból.

Mondom, hogy szeretnék kitűnő lenni.

A tankönyvünk szörnyű, ezért nem értem a mostani anyagrészt, és hiányoztam is két hetet, ahogy már írtam. Úgy gondoltam, hogy megpróbálom ezt az oldalt, hátha valaki segít nekem. De rendben, akkor hülye vagyok, mindenhez, nem csak a kémiához, és jobb lenne ha elásnám magam köszi:)

Amúgy én is írtam hogy gáznak érzem ezt a vergődést, amit csinálok de ne zavarjon

2018. máj. 14. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy jeles tanulónak nem kifogás, hogy hiányoztam 2 hétig és a könyv egy hulladék... Lesüllyedtünk dedóra?
2018. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jólvan értem én. Senki nem tudja megoldani, ahogy én sem

Egy jeles tanulónak szerintetek nem lehet olyan a tantárgyak között, amit utál és még rossz is belőle?

De lehet, megsúgom nektek

Sajnálom, hogy ezen az oldalon, a házi feladatok megoldásában való segítésre kitalált részen nem lehet feltenni egy, a házifeladat megoldásával kapcsolatos kérdést...

De attólmég örülnék, ha valaki kisegítene

2018. máj. 14. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:

A Brönsted sav-bázis elmélet protontranszferre épül, azaz egy Brönsted-sav protondonor, egy Brönsted-bázis pedig protonakceptor a sav-bázis reakcióban. Ennek megfelelően az első feladatot meg is tudod oldani.

A másik kettő szintén eből a meghatározásból megoldható, annyit segítek, hogy a savak protont veszítenek és keletkezik a sav konjugált bázisa. Például a hidrogénkarbonátion ha savként viselkedik (pl. OH- ellen), akkor karbonátion keletkezik belőle. A harmadik feladat szintén így működik.

2018. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

H2O = amfoter

CO3 2- = bázis

NH3 = amfoter

NH4+ = sav

NH2- = bázis

OH- = bázis


CO3 2- (karbonát)

NH3 (ammónia)

OH- (hidroxidion)

ClO4- (perklorát)


H2CO3 (szénsav)

HSO4- és H2SO4 (kénsav)

H3O+ (oxóniumion)

HCN (hidrogén-cianid)

2018. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az utolsónak komolyan köszönöm szépen!

Már megdottam, mivel mára kellett

De köszi!

2018. máj. 15. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!