C=8; a=2gyök (37) ; b=6 sin (A) =?

2018. máj. 23. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

2gyöke az miért 37?

Amúgy egy háromszögnek mióta van felszíne? Nincs itt valami nagyon elírva??

2018. máj. 23. 19:55
 2/3 anonim ***** válasza:

a^2 = c^2 + b^2 – 2*b*c*cos(α),

cos(α) = (a^2 – b^2 – c^2)/(2*b*c),

sin(α)^2 + cos(α)^2 = 1,

sin(α) = gyök(1 – cos(α)^2) = gyök(1 – (a^2 – b^2 – c^2)^2/(2*b*c)^2).


Vagy:

a/b = sin(α)/sin(β),

b/c = sin(β)/sin(γ),

c/a = sin(γ)/sin(α),

α + β + γ = π,

és ezt az egyenletrendszert megoldod.

2018. máj. 23. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy én értelmezem félre, de meg van adva a háromszög(?) 3 oldala és ha jól értem, akkor a sin(Alfa) a kérdés. Ha az elejét nem az oldal motorja javította át kicsiről nagy "C"-re, akkor nem tudom mi akar lenni ez.
2018. máj. 23. 22:31