1. Allando nyomason elzart -5C os helium gaz melegszik, es ekozben a terfogata 10 l-rol 10,1 l-te nott. Mekkora lett a homerseklete?
2. Mekkora lesz a terfogata a 4 liter 20C os higanynak ha felmelegitik 50C ra? (hotagulasi egyutthatoja 0.18-10 a minusz 3on * 1/C)
3. Hany C homerseklten lesz 200000 Pa a nyomas abban a 10 kobdm terfogatu tartalyban, amelyben 24 gramm oxigen van? (az oxigen gazbol 1 mól 32 gramm; R=8,31*J/mol*K
2018. máj. 30. 11:23
1/2 anonim válasza:
na nem gondolod hogy megírjuk a dogádat XD
2/2 anonim válasza:
1. Izobár folyamat. V1/T1=V2/T2
2. Ro2=ro0/(1+Beta*deltaT) ro2=m/V2 ro0=m/V0 behelyettesítessz. Rendezed az egyenletet. A tömeg kiesik és az eredmeny kijön.
3. p*V=nRT ahol az n a mólok száma aminek a képlete m/M minden adatot ismerünk T re kifejezzük az egyenletet.