Fokot hogy váltok át pi-be?

Tehát például van egy fokom (310,270, stb) ezeket hogy váltom át? Például a 30 fok az pi/6..
2018. máj. 30. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
pi=180. 180/30=6
2018. máj. 30. 21:40
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

1 pi= 180

Ez alapján számolsz

2018. máj. 30. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:

fok*PI/180

például:73 fok=73*PI/180

310 fok= 310*PI/180 az egyszerűsítéseket rád bízom

2018. máj. 30. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
En is ugy szoktam, ahogy a harmas irja. Ugy jo :)
2018. máj. 31. 21:03