Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet a következő...

Hogyan lehet a következő feladatot megoldani:Mekkora méretű lenne a Nap, ha neutroncsillag válna belőle?

Figyelt kérdés

Adatok:mnap=2*10^30kg

Neutroncsillag sűrűsége:k=10^17 kg/m3

Neutroncsillag sugara: R=?

Az a baj, hogy órán egyáltalán nem csináltunk feladatot és nem tudom, hogyan kell megoldani. Köszönöm előre is!



2018. jún. 3. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
szépen kiszámolod mi lenne a térfogata. aztán abból kijön hogy mennyi lenne a sugara. ez kb 5.es matek picit nagyobb számokkal.
2018. jún. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"órán egyáltalán nem csináltunk feladatot"

Ilyenkor kell gondolkodni. :)

A mértékegységekből is jól látszik, merre érdemes elindulni. A neutroncsillag sűrűsége megadja, hány kg egy m^3. Nézd meg mennyivel kell szorozni a tömeget, hogy a Nap tömegét kapd, és ugyanannyival szorozd az 1 m^3 térfogatot is. Ebből megvan a szükséges térfogat, a gömb térfogat képletet meg már csak megtalálod valahol, abból már számolhatsz egy sugarat.

2018. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben már rájöttem, és megoldottam,de azért köszönöm szépen.🙂
2018. jún. 4. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!