Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hazudós fogalmazás? Sürgős

Hazudós fogalmazás? Sürgős

Figyelt kérdés
Egy hazugságról kell szóljon (pl.milyen sok minden van a házadban),de a végén ki kell derüljön, hogy hazugság. A gondom az, hogy nem tudom elkezdeni.

2018. jún. 5. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

De jó, ez nagyon ötletes, gratu a tanárotoknak! :)


Én emberről írnék ilyet, az kreatívabb. A karakter szemszögéből, mondjuk ül egy kocsmaasztalnál és megszólítja az olvasót.

- Gyere, ülj le mellém, látom, hogy szabad helyet keresel! Te is lenézed itt az összes embert, igaz? Látom a szemedben. Nézd meg ott, mondjuk azt a pojácát! csilivili ruhák, bájgúnár vigyor ----- stb-stb-stb, itt nagyon aprólékosan le lehet írni a külső tulajdonságokat, meg a belsőket is, amit első benyomásra te megállapítanál a másik emberről. A lényeg, hogy negatívnak jöjjön át, hogy gonoszul beszél az illető a másikról, hogy elítéli első pillantásra.

A vége viszont az lenne, hogy nézed a beszélgetőtársadat, aki újra rádvigyorog... a falon lógó tükörből.

Azaz végig saját magáról beszélt. :)

2018. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj a házatokról írni, én egy képzelt utazásról mesélnék, ami gyönyörű volt, remek szálloda, tengerpart, napsütés és sok pénz, rengeteg szórakozás, csinos fiúk és lányok stb.

Aztán kiderülne, hogy nem is lehettél ott, mert éppen kórházban feküdtél pl. törött lábbal vagy pont akkor operáltak.

2018. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!