Egy d = 40 mm átmérőjű kör keresztmetszetű rúdban a húzóerő hatására σ = 12 MPa

feszültség ébred. Hogyan kell kiszámolni a terhelő erő nagyságát ?



2018. júl. 13. 14:53
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

A húzó- és nyomófeszültség tulajdonképpen nyomás. Az meg felületen eloszló erő.


Felület: 40 mm átmérőjű körlap.

Nyomás: 12*10^6 Pa (N/m2)


p(itt szigma) = F/A

F=A*p


Mértékegység-váltást nem elcseszni.

2018. júl. 13. 14:58
 2/3 anonim ***** válasza:

#1-nek: Ha nem váltja át a keresztmetszetet SI-be, hanem mm^2-ben számol, akkor az erő automatikusan N-ban adódik.

U.is. MPa=N/mm^2.

2018. júl. 13. 18:02
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
Igaz. Csak nem jó "kezdőnek" rászoknia, mielőtt rutinná válik a mértékegység-váltás.
2018. júl. 16. 08:26