Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek feladat: Van-e olyan f...

Amerika205 kérdése:

Matek feladat: Van-e olyan f függvény, amely minden valós számra értelmezve van, és minden valós értéket pontosan kétszer vesz fel?

Figyelt kérdés

2018. júl. 25. 08:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%
#8 Bocsánat, teljesen igazad van. Közben én is írtam egyet, és mostmár látom, ugyanaz az elv.
2018. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%

#2-es vagyok, a megjegyzéseim a következők:


#5-nek:

"A kérdező nem folytonos f függvényt kért, tehát két pont közötti monotonitást meg szélsőértékeket nem lehet csak így bedobni. "


Én meg a folytonos függvények körében igazoltam, hogy nem létezik ilyen függvény. Mi ezzel a bajod? A kérdező nem jelölte meg u.is, hogy mely függvényosztályon belül kell gondolkozni.


Az x=0 egyébként szerinted nem lenne valós?! Az ahhoz tartozó értéket csak egyszer veszi fel. Mellesleg komplex értékű függvényekből is a legrosszabbat választottad. Lehetne x^2 paraboláról is szó, ami annyit tud épp, mint a te logaritmusod...


#6: Hát igen, persze tudok ilyet mondani, ezek az extremumpontok. Csak olvasnod kellett volna alaposabban a válaszom.


#10: Na ez végre egy szép megoldás, a C0 függvények osztályán belűl. Ha továbbgondoljuk, akkor belátható az is, hogy szakadásos függvényekből végtelen sok ilyen van.

Kérdés, van -e zárt alakú képlet, amivel egy ilyen megadható. A válasz kiábrándító, mert ilyen nincs, legfeljebb szakaszonként lehet ilyent megadni, mint ahogy az egészrész függvényt is.

Másik lehetőség lehet a Fourier-sorfejtés útján kapott szummációval való megadás, bár a futóindex felső határa ott is végtelen lesz, így az nem tekinthető zárt alaknak.

2018. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%
Most vagy én értem félre a feladatot vagy mindenki túlgondolja. Az f(x)=|x| (abszolútérték függvény) minden értéket pontosan kétszer vesz fel és minden valós számra értelmezve van.
2018. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

#13, akkor téged is a buták közé lehez szelektálni. Még olvasni sem tudsz.


Annyira nehéz megérteni, hogy az extremummal mi a probléma?! Többször leírtam ezt, de úgy látszik, süket fülekre, és vak szemekre talál...

2018. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Én csak értelmeztem a feladatot:


f(x)=|x|


Minden valós számra értelmezve van? - Igen.

Minden valós értéket pontosan kétszer vesz fel? - Igen.


Akkor mi a probléma? A feladat nem kötötte ki, hogy nyílt vagy zárt legyen a valós számokra nézve, nem kötötte ki, hogy "x" csak valós szám lehet.


Pl. nézzük meg y=3-nál a függvényt:


* Valós érték? Igen.

* Pontosan kétszer veszi fel a függvény? Igen (x=-3 és x=3-ban).


Szerintem ebből is látható, hogy az absz. érték függvény teljesíti a kritériumokat, így a feladatnak ez is egy megoldása.

2018. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
10%

#15

És mi van az x=0-val?! Ostoba!


Nem folytatom a válaszadást, mert az idióta tudatlanok cak lepontoznak...

2018. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

6-os vagyok; nem kioktatást kértem, hanem egy konkrét számot, amelyet az én általam kreált függvény nem vesz fel kétszer, vagy éppen 2-nél többször vesz fel.

Lehet, hogy inkább neked kellene többször elolvasni az írásokat. Egyébként meg, az, hogy te önkényesen kijelented, hogy a feladatnak nincs megoldása, mert a folytonasok között nincs, én inkább ezt nevezném ostobaságnak.

2018. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem vitatkozom tovább.

Egy vödör szénnek kár lenne bármit is mondanom...

2018. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

Ennyire megerőltető egy számot mondani?

Nem értem amúgy, hogy mire vered magad ennyire.

2018. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

#19 Ennyire nehéz látni, hogy hol van egy szinuszgöbének a minimuma, maximuma, és ahhoz milyen érték tartozik?!


Attól, hogy még össze-vissza tologatod a függvény képét, még nem javítasz semmin. U.is egy lokális koordinátarendszert felvéve látható, hogy amit amit csináltál, az egy nagy semmi, legfeljebb sz(a)rkeverésnek mondható...

2018. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!