Mennyi 0 fokos jeget kell beledobni 3dl 22 fokos vizbe, hogy 8 fokra hűljön? jég olvadáshője: 334KJ/KG

2018. júl. 30. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2018. júl. 31. 15:07
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! A jég felmelegítéséhez szüks. hő: c*m*deltaT=17.64Kj

m=Q/Lo=0,0528kg.

A viz nulla fokos lesz de még ugymond melegednie kell 8 fokot.

17.64KJ=334KJ+8C*viz fajhője *m

m=0.04781kg

jó ez így?

2018. júl. 31. 21:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy kedves segítő már leírta a megoldást de képletben ezt így nem találtam. Biztos jó nem kételkedem de egy képlet segítene.
2018. júl. 31. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha beledobod a jégkockát akkor 2 esemény történik.

1. Elolvad a jégkocka. Az olvadásához energiát von el a 22 fokos víztől, ezzel hűti a vizet.


Olvadás után elméletben lesz a pohárban x dl 0 fokos víz és 3dl y fokos víz.


2. A 0 fokos felolvadt jég 8 fokosra melegszik. Ehhez energiát von el a már csak y fokos víztől, végül beállnak 8 fokosra.


Képlet:


A jég olvadásához szükséges energia + olvadt jég 0-ról 8 fokra melegítéséhez szükséges energia = 3dl víz 14 fokot hűléskor felszabaduló energia


m*Lo + m*c*8K = 0,3kg * c * 14K


Lo = 334kJ/kg

c ismert a víz fajhője = 4,2 kJ/(kg*K)


Egy ismeretlen van a jég tömege m.

2018. aug. 1. 13:06