Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segiteni ebben a...

Tudnátok segiteni ebben a fizika feladatban? (áramkör)

Figyelt kérdés

[link]


Nem igazán értem ezeket az áramkörös feladatokat.


2018. aug. 24. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván az a) válasz a helyes, de ezen mit nem lehet érteni?
2018. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért az a)?
2018. aug. 24. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a) válasz az igaz.

1) a kapcsoló nyitott, a műszer ideális (belső ellenállása végtelen), áram nincs, az égőn fesz nem esik, a mérhető tehát

1,5V

2) a kapcsoló érintkezői zártak, mindkettő ugyanazon a potenciálon van, a mérhető fesz: 0V.

2018. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy áramkor két olyan pontja között mérem a feszültséget, amik össze vannak kötve, akkor ott mindig 0 V lesz, mert ugyanazon a potenciálon vannak?
2018. aug. 24. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy nézzük, akkor az 1) ábrán van egy pozitív és egy negatív vezetéked és ennek a végeihez fogod a voltmérőt. Az az égő ugye teljesen lényegtelen, mintha ott se lenne, mert ideális, ezért nem esik rajta semmit a feszültség.


A 2) ábrán mit is látunk a fentiek alapján? Egy rövidre zárt tápot (pl. elemet). Mi történik ha rámérünk egy rövidre zárt áramkörre? Akkor nem mér semmit a voltmérő.

2018. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ideális égő?
2018. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Vajon melyik ostoba pontozta le megint a #1 választ?
2018. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem én, sőt, felpontozom, de azért a válasz nem annyira egyértelmű, hogy csodálkozni lehessen a kérdező "értetlenségén".

A sorba kötött ellenállás, amin nem folyik áram, szerepe, azt vagy kitalálja magának, vagy elmondják neki. A faj meg pont attól jutott el a kardfogú tigris miatt remegve bujdokló kukacevőből a holdutazásig, hogy nem kellett mindenkinek mindig mindent úja kitalálnia. Elég volt egyszer valakinek fetrengve kimúlnia, és onnan már csak a mondatot kellett továbbadni, hogy: ilyen gombát ne egyél. Egyszerűbb, elegánsabb, gyorsabb.

2018. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, az elsőt már a múltkor felpontoztam, mikor láttam, hogy valaki leértékelte.
2018. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 Szerintem már csak kizárásos alapon is, még gyenge általános iskolai fizika ismeretekkel is könnyedén meg lehet sejteni a megoldást.

U.is a 2-es ábra szerinti elrendezés triviális, mert az A és B pontok között rövidzár van, így nyilván közöttük potenciálkülönbség nem lehet.

Ezek szerint marad az a) vagy a c) válasz.


Az első ábra viszont ennek épp ellentettje, az A és B pontok nincsennek összekötve. És mivel feszültségforrás is van, a hülye is kitalálja, hogy az A és B pontok között valaminek lennie kell. Így marad az a) válasz.


Sajnálatos, hogy a kérdező ennyire nem vette a fáradtságot, de még egy köszönömöt sem mondott.

2018. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!