Egy termek 10% learazas utan 90 ft mennyi volt a learazas elott?

2018. szept. 9. 15:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
99 ft***
2018. szept. 9. 15:26
 2/13 anonim válasza:
62%
99 forint 10%-os learazás után, tehát a 99 az a 90%-a a teljes árnak (100-10), ebből ki lehet számolni, hogy a 100% mennyi; 99 / 90 * 100 = 110.
2018. szept. 9. 15:45
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Téved a2-es, mert (számold csak ki gépen!): 110 - 10% = 99 és nem 90. Pontos számot matematikai számolással sehogy sem tudsz a kérdező feladatára adni. Az eredeti ár viszont: 100. Ebből levonunk 10%-ot, azaz 10-et és kapunk 90-et, ami a leárazás utáni érték. A 100-at pedig MEGKÖZELÍTŐLEG úgy kapjuk, hogy a leárazás utáni értéket nem 10-el, hanem 1.11111...-gyel (a végtelenségig) szorozzuk, de így sem lesz soha 100. A többi a kerekítés dolga.
2018. szept. 9. 16:11
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
3-as; ha már okoskodsz, jót mondj, ne baromságot...
2018. szept. 9. 16:48
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

4-es,

levezetnéd és matematikailag megindokolnád az általad kimondott baromságomat?

2018. szept. 9. 19:19
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

x jelöli az eredeti összeget.

x*0,9=99

x=99/0,9

x=110

2018. szept. 9. 19:39
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Kiskomám, baj van Köpecen, mert 110-nek a 10 %-a egyenlő 11-el. Tehát 110-11=99 és nem 90!!! Hol tanultál matematikát, öcsém? Én bebizonyítottam matematikailag, hogy az eredeti ár 100, mert ha ezt 10%-kal (azaz 10-zel) csökkentem, akkor 90-et kapok! Másképp vegyük: ha egy árunak, ami 100 Ft-ba kerül lecsökkentem az árát 10%-kal (100-nak a 10%-a ugyebár nálad is 10?), akkor mennyi lesz az új (lecsökkentett ár? Ugye hogy 100-10=90? Na látod. Ilyen egyszerű. Panyimájes? (Érted?) Kérdezné az orosz.

Na jó, Te így tudod, én meg amúgy. Fejezzük be, mert ez ne legyen kettőnk vitafóruma, mások erre bizonyára nem kíváncsiak.

2018. szept. 9. 21:08
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: Szerintem te figyelmen kívül hagytad a kérdező hozzászólását. Utólagosan javította 99-re az eredeti kérdésben 90-nek írt értéket.
2018. szept. 9. 21:13
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Elnézésed érem és a kérdezőét is. Láttam a 99-et, de úgy véltem, hogy a kérdőjel maradt el. Viszont a kérdező megírhatta volna, hogy "javítok 90-ről 99-re". Így már helyes a válaszod. Elnézést!
2018. szept. 9. 21:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, hamar leesett a tantusz... De vegyük górcső alá a te értelmezésedet is;


"A 100-at pedig MEGKÖZELÍTŐLEG úgy kapjuk, hogy a leárazás utáni értéket nem 10-el, hanem 1.11111...-gyel (a végtelenségig) szorozzuk, de így sem lesz soha 100. A többi a kerekítés dolga."


Nyilván hallottál már a törtekről, és arról is, hogy minden véges szakaszos tizedestört átalakítható törtté. Nem nehéz rájönni, hogy 1.11111...(a végtelenségig)=10/9, és máris kereken 100 lesz a 90*(10/9) szorzat eredménye. Ha esetleg nehezedre esne a törtekkel számolni, és mégis erőlteted a végtelen szakaszos tizedestört alakot, akkor tájékoztatásul közlöm, hogy a 99,99999...(a végtelenségig) értéke egzaktul 100, ehhez csak egy kis határérték-számításhoz kellene érteni.


Tehát nincsen semmiféle MEGKÖZELÍTŐLEG érték...

2018. szept. 10. 07:20
1 2