Jó így a kémia házim, illetve ami nem ment, abban tudnátok segíteni?


Mennyi Na2SO4 x 10 H2o szükséges 0,25 dm3 0,22 mol/dm3 koncentrációjú oldal elkészítéséhez?

0,22 mol/dm3 * 0,25 mol/dm3 = 0,05 mol = 5,5* 10-2 mol

5,5* 10-2 mol * 322,2 g/mol = 17,72g


mennyi az oldat koncentrációja vegyesszázalékban és tömegszázalékban? a sűrűség 1,15 g/cm3

250 cm3 oldatban 17,72 g anyag

100 cm3 oldatban 100*17,72/250=7,09g

7,09 g anyag van 100 cm3 oldatban, szóval 7,09 m/V%

250cm3 * 1,15gm/cm3 = 287,5g

17,72g / 287,5 g = 6,16 m/m%


mi az oldat koncentrációja molalitásban mind a kristályvizes, mind a kristályvíz nélküli Na2SO4-re vonatkoztatva?

Na2SO4 x 10 H2O M=5,5*10 -2/0,2875 kg=0,19mol/kg

a kristályvíz nélküli esetében nem tudom, mikkel kellene számolnom.


mennyi az oldat Na2So4-re vonatkoztatott moltörtje?

Na2SO4 n=

Na2SO4 x 10 H2O n=5,5* 10-2 mol

x= n Na2SO4 / n Na2SO4 x 10 H2O


2018. szept. 16. 19:04
 1/1 Arp Du ***** válasza:
100%

1. jó

2. jó

3. jó, sztem kristályvíz nélkül is ugyanennyi (ugyanannyi mol Na2SO4 és Na2SO4x10 H2O van)


4. 0,250 dm3 oldatban Na2SO4:

n= 5,5*10^-2 mol

M= 142g/mol

m= n*M = 5,5*10^-2 mol *142g/mol= 7,81g Na2SO4


0,25dm3 = 250cm3 oldat tömege:

m= 250cm3 *1,15 g/cm3= 287,5g

m(víz)= m(oldat) -m(Na2SO4)= 287,5g -7,81g= 279,7g

víz: n= m/M= 279,7g /18g/mol= 15,54mol ví

móltört:

x= 5,5*10^-2 mol/ (15,54mol +5,5*10^-2)= 0,055/15,6= 0,0035 móltört -> 0,35 mólszázalék

2018. szept. 16. 22:58