(8-8√3*i) * (1/2+ (√3/2) i)?

Levezetné valaki lépésről lépésre, hogy hogyan kell ezt megoldani?
2018. szept. 18. 23:20
 1/5 A kérdező kommentje:
8√3-nél 8-cal van megszorozva, nem pedig 8.gyök alatt 3 van.
2018. szept. 18. 23:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell számolni, mint valós számokkal, mindent mindennel összeszorzol.
2018. szept. 18. 23:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy úgy kell, de azért kértem hogy lépésről lépésre írja le aki tudja, mert elakadtam!!
2018. szept. 18. 23:39
 4/5 anonim ***** válasza:

8*1/2-1/2*8√3*i+8*(√3/2)i-(√3/2)i*8√3*i

Összevonás után:

4-4√3*i+4√3*i-12*i^2=4+12=16

2018. szept. 18. 23:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. szept. 18. 23:57