Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom miért nem jön ki a...

Nem tudom miért nem jön ki a fizika házi eredménye? 11. oszt harmónikus rezgőmozgás

Figyelt kérdés

Egy test harmonikus rezgőmozgásának rezgésideje 1,6 s, amplitúdója 4 cm. Mekkora a legnagyobb sebessége és legnagyobb gyorsulása? Mekkora a test kitérése, sebessége és gyorsulása az egyensúlyi helyzeten történő áthaladás után t1 = 0,3, illetve t2 = 1,3 másodperccel?


a t1-es kitérés sehogy nem jön össze


y1=A*sin(360/T)*t1

ez a képlet egyáltalán jó? most nézem, hogy a tankönyves mintapéldában x-et használnak...

na, de ez alapján:

y1=4*sin(360/1,6)*0,3=-0,85 cm

és ez sehogy nem jó. a helyes megoldás 3,7 cm lenne


érdekes, a t2-re kijön a jó válasz. hol rontottam el?



2018. szept. 25. 18:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%

#10 így már oké, látom hogy te is értelmes ember vagy


Csak tele van ez a hely bunkó, hozzá nem értő, magukat okosnak képzelő emberekkel.


Én nem akarok versengeni, se hencegni, és elhiszem hogy a legjobbak közé tartozol ezen az oldalon fizikából :)


Csak néha túlzottan felhúzom magam olyan embereken mint ahogy fentebb leírtam. De most már látom hogy korrekt fickó vagy! :)


Bocsátom az off-topicolásért, azt hittem kicsit ki kell állni a kérdező mellett, de ez már nem igaz. Hogy valami hasznosat is hozzátegyek:


Kérdező említette hogy a tankönyvben a t (idő) a szinuszon kívül volt. Ez valószínűleg tévedés, vagy a tanár mondta rosszul. Szinusz (cos, tan) esetén szokás elhagyni a zárójeleket. Tehát sin a t az azt jelenti hogy

2018. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
* azt jelenti hogy sin(at). Gondolom ez lehetett a helyzet nálatok is
2018. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
36%

"Bocs hogy így belédálltam, tényleg tudatlan bunkónak néztelek.


Önbizalmam az van, de fizika terén van is mire. És amugy fizikus vagyok egy viszonylag jó egyetem. ;)"


Most akkor fizikus vagy, vagy pedig még tanulsz egyetemen?


Mert fizikusnak csak akkor nevezd magad, ha már az msc diplomád megvan. Addig legfeljebb fizikushallgató lehetsz!

2018. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#6-os, köszönöm a válaszod! Pont egy levezetésre volt szükségem, most már minden tiszta! :D


És 75%-os, neked is köszi, hogy kiálltál mellém és hogy elmondtad, hogy a zárójelet el szokták hagyni. Ezt nem tudtam

2018. szept. 26. 19:51
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Már a legelső, azaz a #2-es válaszban el lett mondva, hogy a zárójelezés a probléma.

Szomorúságos, hogy a szövegértés ennyire problémás nálad, és még további 10 válasz elolvasása kellett ahhoz, hogy észbe kapj.

Mindegy, ennyi szövegértési készséggel még bölcsésznek sem leszel jó. Majd eléldegelsz a szüleid nyakán, amíg lehet, aztán felcsapsz koldulónak,mert ez a (nem)tudás kb. ennyire elég...

2018. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Elolvastam az összes választ, kövezz meg. Értettem, hogy a zárójelezés a probléma, de azt nem tudtam, hogy szokás elhagyni a zárójelet. Ezzel az infóval a jövőben is tudok kezdeni valamit.


De most ki is veszem a kérdést a figyeltek közül, menj, keress másvalakit, akinél felsőbbrendűnek érezheted magad

2018. szept. 26. 20:45
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen, ez az a szint, ahol a mai középiskolások vannak. Tudás nulla, helyes válaszra köszönömöt nem ismernek.

Talán a szülők is hibásak, hogy nem nevelték jól az apuci-anyuci kicsikéjét...

2018. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

#13


Azt hittem megy ez kulturáltan is :( vitából kiszálltam. #13 te egyértelműen okosabb vagy nálam és jobban értesz a fizikához. Remélem leszek valaha is megközelítőleg olyan okos mint te :)


Kérdező, ha kell esetleg kulturált segítség fizika terén, írj rám bátran privátbany; ha van időm, válaszolok :)

2018. szept. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18: Ha annyira akarsz segíteni, akkor jelentkezz a kérdezőnél, mert egyenlőre csak nekem irogat privát üzeneteket.


Ja meg van itt egy másik feladat is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


ehhez is az én segítségemet kéri.

De majd te megoldod neki, ne engem pontozzanak le...

2018. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jajj. Egy éve volt ez a kérdés. Elolvastam az egész sztorit, a veszekedést is.


Semmit nem értek😂 fizikából sem értem, hiába elmagyarázta "értelmesen".


Valakinek csak nem megy.

2019. szept. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!