Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Logaritmikus skálán hogy...

Logaritmikus skálán hogy lehet megállapítani a találkozási pontot?

Figyelt kérdés

[link]

Van két ilyen "görbém". Az egyik 0,16-nál törik le, a másik pedig 1,6-nál. Az abszolút értékben vett meredekségük megegyezik. Hogy tudom megmondani, hogy hol "találkoznak"? Mert ilyen logaritmikus skálás papírra felrajzolva leolvasható, hogy kicsit 0,5 után van ez az érték, de ha nem lehet felrajzolni akkor hogyan lehet kiszámítani?

Mivel a kettő görbe letörési pontja közötti távolság mindig ismert, próbáltam valahogy úgy meghatározni mintha lineáris lenne a skála (azaz átlaggal) de sehogy sem jött ki.



2018. szept. 25. 22:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem. Venni kell a két letörési pont 10-es alapú logaritmusát, ezeket kell összeadni, majd elosztani kettővel és végül a kapott értéket kell behelyettesíteni a 10^x függvény x helyére.
2018. szept. 26. 07:38
 2/4 A kérdező kommentje:
Találtam egy másik módszert is: a két pont szorzatának a négyzetgyöke.
2018. szept. 26. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez beugratós feladat? Ha megegyezik a meredekségük, akkor hót mindegy annak a nagysága, mert pontosan félúton fognak találkozni. Egész pontosan 0,72-nél ((1,6-0,16)/2). De ez egyszerű geometriai kérdés egyébként.
2018. szept. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem 0,72-nél metszik egymást. De ez látszik is a képen amit linkeltem.
2018. szept. 28. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!