Egy szimmetrikus trapéz 18 cm és 10 cm. A szàrai 6 cm-esek. Mekkora a magasság?
2018. okt. 9. 16:35
 1/2 Ezaza válasza:

nehéz érthetően leírni de megpróbálom.

Nézd ezt a képet:

[link]

ezek a trapéz szimmetriájából következnek. Tudjuk, h a=18cm, hogy c=10cm, ill hogy b=6cm. Itt már csak a pitagorosz télelt kell alkalmazni:

6*6=m*m+[(18-10)/2]*[(18-10)/2]

36=m*m+4*4

36=m*m+16

20=m*m

m=gyök20

2018. okt. 9. 17:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2018. okt. 14. 08:04