Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki érti a fizikát...

Valaki aki érti a fizikát segítene nekem pár feladat megoldásában hőtan témában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van valaki aki tudna segíteni nekem fizika házi feladatok megoldásában? Nagyon hálás lennék!


1. Egy alumíniumvezeték hossza 10°C-on 200 m. Mennyi a hosszváltozás és milyen hosszú lesz -5°C hőmérsékleten? A lineáris hőtágulási együttható 2,4 · 10-⁵ 1/°C (tört alak)


2. Egy 0,4 literes edényt teletöltenek 20°C hőmérsékletű vízzel. Hány deciliter víz folyik ki az edényből, ha 70°C-ra melegítik? Az edény térfogati hőtágulási együtthatója 4,8 · 10-⁵ 1/°C (tört), a vízé pedig 0,13 · 10-³ 1/°C (tört)


3. Zárt gázpalackban 17°C hőmérsékletű 1,6 · 10⁵ Pa nyomású gáz van. Hány kPa lesz a nyomása, ha 47°C hőmérsékletre melegszik fel?


4. Kompresszor 50m³ térfogatú 100 kPa nyomású levegőt 10m³-es tartályba sűrít. Mekkora lesz a nyomás a tartályban?



2018. okt. 9. 16:50
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
79%
A négyjegyű függvénytáblában benne vannak a képletek, csak helyettesíts be. Ha ezután is elakadsz, mutasd, hol tartasz, és adok még egy lökést, de amíg bele sem kezdesz, nem tudom, mit kellene segítenem.
2018. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek sima, képletbe-helyettesítős feladatok, nehogy már ne menjen! Hőtágulásnál nyisd ki a tk-et vagy a fv táblázatot!
2018. okt. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!