Szerintem 2/24 vagyis 1/12 az esélye,kedvező esetek száma 2 összes eset pedig 24,ez így helyes?

2018. okt. 16. 19:56
 1/4 bollocks ***** válasza:
Az összes eset 1296, ebből kedvező eset 6 (ha pont két hatos kell) illetve 11 (ha legalább két hatos kell).
2018. okt. 16. 20:15
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem 2/24 vagyis 1/12 az esélye,kedvező esetek száma 2 összes eset pedig 24,ez így helyes?"


Ezek a számok nem jók.


"Az összes eset 1296, ebből kedvező eset 6 (ha pont két hatos kell) illetve 11 (ha legalább két hatos kell)."


Az összes eset valóban ennyi. 6^4

De a pontosan 2 hatos az (4 alatt a 2)*5*5 = 6*5*5 = 150

(Azért ennyi, mert 2 helyen áll 6-os, és a másik 2 helyen 5 és 5 féle szám állhat.)

P=150/1296


Min 2 hatoshoz kell a pontosan 3 és pontosan 4:

Pontosan 3 hatos az (4 alatt a 3)*5=4*5=20

Pontosan 4 hatos az 1


Összesen 171/1296

2018. okt. 16. 20:55
 3/4 bollocks ***** válasza:
Jogos, máshol járt az eszem.
2018. okt. 16. 21:06
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem,hogy a binomiális tételt kell használni,így megközelítőleg 0,1157 jön ki.
2018. okt. 16. 21:40