Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika szorgalmi feladat...

Matematika szorgalmi feladat (2. osztály), hogy magyarázzam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Apa 12 évvel ezelőtt háromszor annyi idő volt mit a fia. Apa jelenleg kétszer annyi idős mint a fia. Hány éves jelenleg az apa és mennyi a fia.


Szóval 12 évvel ezelőtt:

Apa: 36 fiú: 12


Most:

Apa 48, a Fiú meg ugye 24


Ez így rendben van, de hogy tudom elmagyarázni egy 8 éves gyereknek, ahol még nem vettek egyenleteket?



2018. okt. 22. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez tuti nem második osztály. Ez maximum 3-ik osztály lehet.

Lányom másodikas, és még messze nem tanulták a szorzo táblát, és ez már sokkal magasabb mint a szorzás vagy osztás. ez már bizony egy egyszerü egyenlet. Az van egyáltalán alsóban?


Lányom habár Némeotrszágban tanul , ö is másodikas és szorgalmikat ipari mennyiségben hozza haza. De ök még csak a 23+40 meg a 45-20-nál tartanak. A lányom szoirgalmia az, hogy 45-13-at is meg csinálhatja. De nem tartom jó ötletnek, hogy szorgalmiban 4-es anyagot vegyen a gyerek, mert ha nincsen az alap begyakrolova akkor hiába szorgalmas a gyerek késöbb lesz neki nehéz.

2018. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen én is sejtem, hogy ez nem második, de öcsémről van szó, és ezt hozta haza (vagyis apánk ezt mondta). És most nekem kellene valamit kitalálni
2018. okt. 22. 12:46
 3/3 dq ***** válasza:

Hogyhogy nem vettek egyenleteket?


Hát pont ugyanúgy magyarázod el, mintha szorzás helyett összeadás lenne benne (?)


A "hogyan lehet rájönni", vagyis a megoldási módszert egyenletrendezésnek hívják, ha nem akarod neki elmondani, hát ne mondd el ¯\_(ツ)_/¯


Mondjuk mondj neki csak annyit, hogy a két feltételből csinálsz egyet (szövegesen):

"a fiú korának kétszerese 12 évvel ezelőtt háromszor annyi volt, mint a fiú kora 12 évvel ezelőtt".

Ezt meg már meg tudja oldani, persze ez így nem szorgalmi.

2018. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!