Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen rajzeszközöket szoktak...

Milyen rajzeszközöket szoktak használni kézzel történő műszaki rajz készítéséhez?

Figyelt kérdés
vagy 0,25 és 0,5, vagy 0,35 és 0,7 vagy 0,5 és 1 mm -es vonalvastagságokkal kell dolgoznom.
2018. okt. 25. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Rajztábla, fejesvonalzó, 45°-os és 60°-os vonalzók, körző, körsablon, görbe vonalzó (hiperbola, parabola, ellipszis, evolvens).

Vonalvastagság: általános alapszabály, hogy a kontúrvonal vastagsága duplája a vékonyvonalénak. (Legjobb a 0.35-0.7 páros).

Az előszerkesztésekhez kemény ceruzát kell használni.

Régen még kellett tus a kontúr kihúzásához, penge a kaparáshoz. De most már pauszra nem rajzol senki...

2018. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tudnál ajánlani egy jó boltot vagy webshopot ahol be tudom szerezni az eszközöket?

2018. okt. 25. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem most már bármelyik írószer boltban ezek nagyrésze beszerezhető, vagy rendelhető, érdeklődni kell.

Konkrét helyet ajánlani nem tudok, mert amikor én még ezt tanultam, azóta változtak az idők.


Azt viszont megjegyzem, hogy tisztességes és strapabíró rajztáblát és fejesvonalzót csak kisiparos asztalos tud készíteni. Mert amilyen rétegelt lemezből összetákolt selejteket dobnak manapság a piacra, az alígha jó valamire.

Ja és még egy: újabban a görbevonalzó készletből kispórolják az evolvenset. Külön kell kérni. (Ha van egyáltalán).

Ez van, szóval, manapság már mindenki számítógépes tervezőrendszerekkel rajzol.


Minek neked ez egyébként, mit akarsz kézzel rajzolni?

2018. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyetemen ez a házi feladat, 5 db rajzot kell rajzolni kézzel, nekem is meglepő volt ez így 2018 ban.
2018. okt. 25. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem baj egyébként ha kérik, a kézügyességet biztosan javítja. Nem mellesleg ha valahol gyorsan egy kézi skiccet kell csinálni, akkor jól jön ez.
2018. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem értetted félre ezt a feladatot? Nem szabad kézzel kell rajzolni?
2018. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt írja 5 db szabadkézi rajz, amiből egyet meg is kell szerkeszteni.
2018. nov. 1. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor minek a vonalzó? A szerkesztés elveit kell láttatni szabad kézzel.

Szerintem.

2018. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!