Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Galilei lejtőt kéne készíteni...

Mokuska321 kérdése:

Galilei lejtőt kéne készíteni de nem tudom hogy kell. viszont a kérdésekre kéne egy kis segitség Valaki segitene?

Figyelt kérdés

A feladat igy van: készíts Galilei lejtőt amelyben a koppanások másodpercenként illetve 3másodpercenként követik egymást. Milyen távol vannak az ütközök?

Nagyon fontos lenne mert ma kaptuk és holnapra kell,hacsak nem felejti el. Kérlek segitsetek! Köszönöm előre is



2018. nov. 9. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Az egyenletesen változó egyenes vonalban történő mozgásnak nézz utána.

Kulcsszó: négyzetes úttörvény

2018. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha nem tudom az utat sem és a gyorsulást sem?
2018. nov. 9. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég annyit tudnod, hogy a gyorsulás konstans.

Az út tekintetében pedig az első két golyó távolságát önkényesen veszed fel. Mi a kérdés ezek után? A megoldás egyszerűen adódik.

2018. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Milyen távol vannak az ütközök?

5 vagyok fizikából de ezt nagyon nem értem és a tanár kiakadna ha ötösként nem tudnám megcsinálni...

2018. nov. 9. 17:20
 5/9 anonim ***** válasza:

A helyedben nem hangoztatnám azt az ötöst...


Segítségképp: Tekintsünk n darab golyót, amelyek a lejtő aljától rendre s(1), s(2), ... , s(n) távolságokra vannak.

(s(1)<s(2)<...<s(n))

Gondolom nem okoz problémát egy k.-adik (1<=k<=n) golyóhoz tartozó t(k) időt kiszámítani.

Ezek akkor megvannak: t(1),t(2),...,t(n).


A feltétel ugye hogy t(k+1)-t(k)=tau teljesüljön, ahol tau adott.

Ebből már kell tudnod továbbhaladni.

2018. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy rekurziót tudsz ez alapján felírni:


s(k+1)=gyök[D*tau+gyök{s(k)}].


Tehát a megoldás így kész is...

2018. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt persze D=konst, ami a lejtő hajlásszögétől függ. De az arányok felírása triviális.
2018. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkienk aki próbált segiteni nem lettem sokkal okosabb de köszönöm
2018. nov. 9. 19:38
 9/9 anonim ***** válasza:

A Galilei-féle lejtős csatornánál (ez a rendes neve) a golyók egymás mellett vannak vájatokban. Szerintem ez okozza a félreértést... Amit a 62%-os felírt az akkor lenne igaz, ha a golyók egymás után lennének rakva.


[link]


A megoldás igazából a négyzetes úttörvény igazolása egyben, annyit kell csak tenni, hogy a lejtőt úgy kell beállítani, hogy kiadja az S1:S2:S3:S4 = 1:4:9:16 arányt. A megoldás az ütközők távolságára gondolom ezek után triviális?

2018. nov. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!