Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házit le tudná valaki...

Fizika házit le tudná valaki vezetni?

Figyelt kérdés

Kaptam két feladatot:


1. Mechanikai hullámok:

Mekkora az egymástól 30 cm távol fekvő pontok fáziskülönbsége a 4 Hz frekvenciájú 4 m/s sebességgel terjedő hullámban? (+oldás:0,6pí=107,94fok)


2. Lengőmozgás:

1m hosszú fonálinga lengési síkjában a függesztés alatt 20 cm távolságban akadályt helyezünk el (pl.:egy vékony vízszintes helyzetű fémrudat). Mekkora az így kapott inga lengésideje, ha a fonál nagyon hajlékony?



Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!



2018. nov. 10. 14:27
 1/3 A kérdező kommentje:

A második feladat megoldása: 1,875 s.

Én a periódusidőt felírtam úgy, hogy T=2pí-szer gyök alatt l/g. Behelyettesítettem az l helyére az 1 m-ből 20 cm-t, ami 80szor 10 a minusz 2.-on, a g helyére pedig 10 méter/sec négyzetet. Így jött ki 1,777 s, ami reális lehet, de mégsem jött ki pontosan.

Behelyettesítettem 9,81-el, úgy sem jött ki(1,794 s).

Mindenesetre lehet, hogy rosszul gondolkodtam itt is.


Az első feladatnak neki sem tudtam állni.

2018. nov. 10. 14:33
 2/3 anonim válasza:

A 4 Hz azt jelenti, hogy 1 s alatt 4 teljes periódus zajlik le. ez alatt 4 m tesz meg. azaz 1 periódus 1m alatt megy végbe. a teljes periódus azt jelenti, hogy uabba a fázisba ér be, ugye.

Ez 1 m alatt megy végbe, azaz a 2pi érték ami 1 periódus, az 1 méter alatt, egyenes arányossággal kijön, hogy 0,3 m alatt 0,6pi nél tart csak a fázis a kiinduláshoz képest, tehát ennyi az eltolódás.

2018. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lengőmozgáshoz: az a baj, hogy képletekből építkezel, de fogalmad nincs a háttérről, és a feladatot sem érted!


Értsd meg, hogy nem lehet képleteket ész nélkül használni. Nem úgy működik a fizika, hogy ott a képlet, deirod a számokat, azt jónapot.


Gondolkodni kell! Sajnos ez ami hiányzik a mai oktatásból is. Hiába magolja be valaki a képletet, vagy írja ki a fv. táblából ha nem tudja alkalmazni, mert nem érti amit olvas, és a fizikát sem érti...


Segítségképp: Rajzold le az ingát. A mozgást kétfelé kell bontani, mert a befutott ivének egyik felét 1m-es fonalhosszal teszi meg, a másik felét pedig 0,8m -es hosszal.

2018. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!