Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyenesen arányos, nem egyenes...

Egyenesen arányos, nem egyenesen arányos, szabadon eső testek, valaki esetleg érti ezt? Többi lent

Figyelt kérdés

Pénteken TZ de nem értem az anyagot. Az egyenes arányosság még oké azzal jóban vagyok de a nem egyenesen arányosak ( itt azt hiszem hogy ahányszorosára nő a sebesség annyinak a négyzetével nő az idő is de ebben sem vagyok teljesen otthon) illetve vannak a szabadon eső testek ami már kész homály

Ennél leginkább azokat nem értem amikor az út, idő, gyorsulás egyike van csak megadva és ebből kell kiszámolni a többit. Valaki nem tudna segíteni? SOS



#fizika #arányosság #szabadon eső tárgyak
2018. nov. 11. 08:27
 1/4 anonim válasza:
goo.gl/AtGm2m
2018. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz ezen? Lusta vagy elolvasni a könyvet? Mert azon nem tudunk segíteni.


Két dolgot tanultok:

1. egyenletes mozgás: az út és az idő között egyenes arányosság van, ezért hányadosuk konstans, mégpedig a sebesség. v=s/t. Ezt ugye már bőlcsödében tanítják.


2. egyenletesen változó mozgás: az út és az idő között négyzetes arányosság van, ezért s/t^2=konst. és ez a gyorsulás fele. s=(a/2)*t^2. Ez óvodás szintt.


a szabadesés ugyanez, csak a helyett g van.

Kérdés?

2018. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostmár nagyjából értem, a negatív dolgaidra pedig magyarázatok hogy nincs bent a könyvben és sajnos nem voltam ott az órákon 😉
2018. nov. 13. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Miféle könyvetek van, hogy még ez sincs benne?
2018. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!