Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért van szükség a nevezetes...

Miért van szükség a nevezetes azonosságok megtanulására?

Figyelt kérdés
Úgy értem, rohadt nehéz és (szerintem) semmi hasznát nem fogom venni később az életemben, emelett még nem is értem ezt a kib....ott sz.rt. Van aki szintén fölöslegesnek tartja ennek a megtanulását?

2018. nov. 12. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Azért, hogy javuljon a memóriád.

Azért, hogy megtanuld elfogadni, hogy vannak korlátaid.

Azért, hogy megtapasztald, hogy ha erre-arra időnként rossz jegyet kapsz, attól még nem áll meg a világ, nem fogják a szülők leharapni a fejedet, és attól még ugyanolyan értelmes és okos ember leszel, mint előtte öt perccel voltál.

Azért, hogy megtanulj újabb és újabb célokat tűzni magad elé és el is érni azokat - akkor is, ha egy ideig lehetetlennek tűnik.

Azért, hogy amíg azt tanulod, addig se drogozz.

Azért, hogy a szüleid megnyugodjanak, hogy rendes ember lesz belőled.

Azért, hogy a tanárodnak addig legyen ideje előkészíteni valami sokkal érdekesebb következő feladatot.

Azért, hogy elgondolkodj a dolgok értelmén.

Azért, hogy megtanuld beosztani az idődet, és ennek kapcsán megtanuld eldönteni, hogy mi az, ami sürgős és mi az, ami fontos, és mi a kettő között a különbség.

Azért, hogy nekem addig se kelljen elkezdenem dolgozatokat javítani, amíg összeírom neked ezt a sok okosságot. :)

2018. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
11%

fel írod egy zsepire amiről lepuskázod és amint leolvastad rögtön belefújod az orrod. elteszed a zsepit és leírod a lapra. nem fogja elkérni a tanár a takonyba aztátott zsepidet


ezeket írd fel egy-egy zsepire:


(a+b)²= a²+ 2*a*b +b²


(a-b)²= a²- 2*a*b +b²


a²-b² = (a+b)(a-b)


az a és b betűk számok amiket majd megadnak, a szorzásokat előbb végezd el mint az összeadásokat, a ² pedig azt jelenti, hogy a számot önmagával szorozd meg.

ha olyan számológéped van ami ismeri a műveleti sorrendeket akk gratulálok, semmit se kell gondolkodnod a feladat megoldásához, csak szépen bepötyögöd.

2018. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Hogy megtanuld belátni, hogy nem vagy tökéletes.

Hogy megtanuld bevallani, hogy nem tudsz mindent.

Hogy megtanulj becsületesen élni a világban akkor is, ha nagyon jól tudod, hogy hogyan lehetne csalni, pl. puskázni.

Hogy megtanuld férfi módjára elviselni a kudarcokat. (Remélem, nem lányként trágárkodtál a kérdésben...)

Hogy megtanulj nemet mondani mindarra, ami te is tudod, hogy nem helyes.

Hogy megtanulj gerinces ember maradni akkor is, amikor nehézségek adódnak az életben, így megmaradjon az önbecsülésed, és sose kelljen szar alakként gondolnod magadra.

2018. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Hogy ne legyél buta, mint a föld???
2018. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Hogy a felafatok megoldása közben ne kelljen ezek mindig kiszámolni külön. Illetve néha "észre kell venni" dolgokat. Ha ilyen irányba tanulsz tovább nélkülözhetetlen, kb -1. lépés.
2018. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egészen tavalyig (8.-ig )5-ös voltam matekból, most van két 2-sem mondjuk azt hogy az utolsó 3évben nem is tanultunk semmit matekból szinte csak beültünk az órára és kaptuk az 5-ket... Tanuldd meg mert neked lesz majd rossz....! Nézz csak rám..: 6.óta semmi újat nemtudok itt a 9. és szarul állok.
2018. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért van szükséged rá, hogy később, amikor más fajta feladatokat oldasz meg, a megoldási időt lecsökkentsd, azzal, hogy felhasználod a tanult azonosságokat.


Egyébként olyan, hogy fölösleges tudás nincsen.

2018. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dq ***** válasza:
0%

Van fölösleges tudás. Sőt, rengeteg káros tudás is. Rossz beidegződések hogy mást ne mondjak.


Amúgy, mivel az ember ideje véges, ezért minden dolog káros időtöltés, ami nem hasznos. Hiába mondják hogy a horgászattól minden képesség fejlődik, horgásszon mindenki mindig; valójában a horgászás káros, ha abban az időben nem valami hasznosat csinál az ember. Ugyanez áll az ógörögra is. (Kásler, figyelsz?)

2018. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Így is fel lehet fogni.

Én azért mondom, hogy nincs felesleges tudás, hiszen attól még, hogy műszaki pályámon nincs szükség arra, hogy tudjam Juhász Gyula: Anna örök c. versét, én tudom és örülök is neki, hogy tudom. Nekem jó érzés az, ha minél több minden dolgot tudok.


Mondjuk káros tudásról nem igazán tudok. Illetve a tudás hasznosságát sem lehet szerintem konkrétan definiálni, hiszen honnan tudod, hogy nem fog majd egyszer kelleni neked.

2018. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!