Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni logikusan gondolkodni? Vagy hogyan lehet logikusan gondolkodni?

Figyelt kérdés
[Köszönöm előre a válaszokat :) ]
2010. jún. 25. 20:10
 1/7 anonim válasza:
66%
Kezdj el rejtvényeket oldani. Vegyél olyan rejtvény újságot, amiben több féle rejtvény van. Kérj meg valakit, hogy segítsen, aki jártas ilyen dolgokban és meg tud tanítani a logikájára és segít elkezdeni gondolkozni, aztán nem sokára megy majd magadtól :)
2010. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

olvass krimiket pl Leslie L. Lawrence könyveit.

elég nagy agymunka kitalálni, hogy mire megy kia játék a könyveiben.

2010. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
olvass, pókerezz, illetve tanulj matekot!
2010. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Sudoku.

Veszel egy ilyen újságot. Többféle feladat található, és nehézségi szintekre van osztva. Ez megtanít téged logikusan gondolkodni.

2010. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
a többi tipp is nagyon jó de ha beiratkozol egy sakk szakkörbe az is sokat segít. A logikus gondolkodás szerintem adottság kérdése is, persze lehet tanulni is bizonyos szinten, de ha valaki nem ilyen beállítottságú, nagy kínzásoknak lehet a logikával alávetni. Az inkább olvasson sokat és így is művelheti magát. Én pl. képtelen vagyok végigolvasni egy regényt, de napokig, hetekig, vagy akár tovább is szívesen gyötröm magam, valami logikai kérdésen. Sok logikai játék is van pl. bűvös kocka, bridzs, stb.
2010. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Logika Pistikésen;


Pistikééknek az iskolában, olyan mondatokat kell mondani, amiben benne van hogy valószínű. Julcsika kezdi; beborult az ég valószínű esni fog. Jól van ötös. Még pár ötletes válasz, mire Pistike is bátran jelentkezik; Nagymamám újságpapírral a kezében szalad a kert végébe. No de Pistike, ebben nincs benne, hogy valószínű! Dehogy nincs. Valószínű ...ni ment, mert olvasni nem tud.


No ez a logikus gondolkodás :)

2010. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akiben nincs meg természetesen a logikus gondolkodás igénye és képessége, az szerintem reménytelen.
2015. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!