Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene énekből?...

Valaki segítene énekből? (Hangközök)

Figyelt kérdés

Nem igazán (inkább egyáltalán nem) értem ezt. Pl. ha van egy hang,és N6 van, akkor mennyit kell számolni? Vagy ha mondjuk k2?

Egyiket sem értem, csak a t1-et.

Amiket eddig vettünk, és el kéne magyarázni:

N2,k2,N3,k3,t4,t5,N6,k6,N7,k7,t8

Ennyi lenne.

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.

Ma tanultuk, és holnap már írunk is. Sürgős lenne!


2018. nov. 20. 18:39
 1/1 anonim válasza:

A mennyit kell számolni az nem teljesen jó megfogalmazás. De megpróbálom egyszerűen elmagyarázni

Amikor ott van hogy N az nagy-ot jelent a k az kicsit. Mindig annyit számolsz amennyi mellette a szám.

Legtöbb esetben ami nagy azt kellemesnek találod ami kicsi azt pedig kellemetlennek hallod ha egyszerre ütik le a zongorán. Nemtudom milyen jellegű lesz a feladat. Szolmizálni tudsz? Ha vonalrendszerben lesz a dolgozat akkor az adott hangra számolsz fel (vagy le ) annyit amennyi a szám mellette. De még figyelembe kell venni azt hogy kicsi vagy nagy. Ilyenkor jön a szolmizáció

K2: ti-do kis szekund

N2: dó-ré nagy szekund

K3: lá-dó kis terc

N3: dó-mi nagy terc

T4: dó-fá tiszta kvárt

T5: dó-szó tiszta kvint

K6: mi-dó kis szext

N6: dó-lá nagy szext

K7: ré-dó kis szeptim

N7: dó-ti nagy szeptim

T8: dó-dó' tiszta oktáv

Na szóval mindíg az első szolmizáció az alaphang (amire fel kell írnod)

Hangnemek megvannak?

Ha igen akkor abbol hogy hol a dó meg tudod állapítani hogy hány kereszt vagy bé van és abból ki tudod következtetni hogyha mondjuk cé a dó akkor f a mi stb..

Hajrá hajrá ha valamit nem értesz irj privátban ének zeneibe jártam szívesen segitek

Hanyadikos vagy? :)

2018. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!