??Valaki aki nagyon okos kérem segítsen!

Kérdések:

1.Télen a szabadban-8 C fokon tárolt 2 MPA nyomású oxigént tartalmazó palackot 25 C hőmersekletu helyiségbe visszük. Mekkora lesz a palackban a gaz nyomása?

2.hogyan fagynának be télen a tavak és a folyók, ha a víz tágulása 0 C rol egyenletes növekedést mutatna?



2018. nov. 21. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

P1*V1=n*R*T1

P2*V2=n*R*T2

mivel palack, V1=V2, n és R alapból konstans, tehát egyszerűsitünk velük.

P2/P1=T2/T1

P2=P1*T2/T1, pötyögd be számológépbe.

2018. nov. 21. 10:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. nov. 21. 12:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2. Fenékig befagynának, mert mindig a legkevésbé sűrű, azaz "legtágabb" víz lenne a felszín közelében, ami a legmelegebb. Így az mindig közvetlen kapcsolatban lenne a kinti hideg levegővel.

A valóságban, ugye tudjuk, hogy 4 fokos víznek a legnagyobb a sűrűsége (legkisebb V), így az a tó aljára kerül. Így a halak, stb. nem fagynak meg. (Nyilván más a helyzet, ha nagyon hideg van, és a tó/folyó nem elég mély, akkor így is be tud fagyni, de ha ez rendszeres, akkor ott növényzet, és így állatvilág se tud kialakulni.)

2018. nov. 21. 14:17