A 600 N/m merevségű rugót 5 cm-re nyújtották meg. Mekkora munkára van szükség a rugó további 5 cm-re való megnyúlásához?


A) 0.3J

B) 2.25J

C)7.5J

D)22.5J

Vezessétek le légyszi.


2018. nov. 26. 17:42
 1/3 anonim válasza:

F=D*x

W=F*x

Kiszámolod mennyi munka kell ahhoz hogy 5 cmre megnyújtsd majd kiszámolod mennyi munka kell ahhoz hogy 10 cmre megnyújtsd. Majd a kettőt különbségét veszed.

2018. nov. 27. 01:01
 2/3 Minekvan ***** válasza:

A rugó nyúlása lineáris k=6ooN/m állandónál. Tehát az F erő lineárisan nő az x nyújtás mértékétől F=k*x.

a nyúlashoz kifejtett munka W=integrál F*dx. ami behelyettesítve W=Int(k*x)dx.A munkanövekményt a 0,05m és a 0,1m közötti intervalumban számolod, tehát a határozott integrált ezzel az értékekkel számold.

W=(1/2)*600*(0.05^2-0,1^2)=-2,25J így a B) válasz a jó.(Sajnos nem tudok speciális karaktereket írni)

2018. nov. 27. 01:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. nov. 27. 17:18