Hogy kell megoldani? "Alakítsd szorzattá a következő kifejezést! "


125x^3-64y^6


Légyszi azt is, hogy hogyan jött ki! Holnap írok ebből dolgozatot, de ezt a példát nagyon nem bírom megérteni...



2018. nov. 29. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a^3 - b^3 = (a-b)*(a^2+ab+b^2) azonosságot használd!


125x^3-64y^6= (5x)^3-(4y^2)^3=(5x-4y^2)*(25x^2+20x*y^2+16y^4)

2018. nov. 29. 19:10