2018. nov. 30. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

(2×x)×2

4×2x

4=-2x

-2=x


(Legalább is szerintem)

2018. nov. 30. 10:52
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
hogyhogy mennyi? ez nem egyenlet, nincs mit kiszámolni rajta. Mindenesetre (2*x)*2 az 4x -> ez egészen biztos.
2018. nov. 30. 10:55
 3/10 Lux morulus ***** válasza:
0%
4*2X
2018. nov. 30. 11:03
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Ezen mit kellene számolni? Attól függ, mennyi az x. Behelyettesíted és kiszámolod. Akármi lehet.
2018. nov. 30. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

(2*x)*2 = 2*2*x = 4x


Miért gondoljátok, hogy a 2-t és az x-et is meg kell szorozni 2-vel? a zárójelnek pont nincs semmi jelentősége!

2018. nov. 30. 11:24
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Most lehet én vagyok hülye, de a kérdésben az nem szorzás, hanem az ún. "kör" művelet.
2018. nov. 30. 16:56
 7/10 Lux morulus ***** válasza:
0%

Zárójel felbontása szorzással. Az összes tagot szorozzuk. Ez a jelölés szerint 2 szorozva x el nem pedig 2x.

Okos pontozók. Zsömlét azéééé még tuttok venni mi? Kár belétek.

2018. dec. 3. 09:21
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"2 szorozva x el nem pedig 2x."


És szerinted a 2 szorozva x-szel és a 2x az nem ugyanaz?

Ülj le, egyes!

2018. dec. 3. 10:14
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát enyhén szólva gáz, amiket sokan ide írnak.


A zárójel minden egyes tagját akkor kell beszorozni, ha összeadás vagy kivonás van a tagok között. Pl.: 2(2+X)=4+2X.


De ennél, hogy 2(2X), mivel minden tag között szorzás van, a csoportosíthatóság miatt (5. osztály vagy első?) elhagyható a zárójel, azaz 2*2X=4X az eredmény.


Mivel mindegy, hova írod a zárójelt, így is fel lehetne írni: (2*2)X, a gyengébbeknek innentől kezdve talán egyértelműbb, hogy jön ki a 4X. :D

2018. dec. 3. 20:45
 10/10 Lux morulus ***** válasza:
50%

Hamarabb járt a pofázmányom, mint az eszem. Valamiért az első +- variáció ugrott be, és nem is gondoltam tovább. Az egyszerűség buktatója, az elbizakodottság.

Hülye vagyok, oszt pont.:)


Igazad van utolsó, így visszagondolva tényleg gáz.


A másik meg megérdemli a zsömlét :)


Azt hiszem, így korrekt.

2018. dec. 4. 01:45