Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitene nekem vki? Nem tudom...

Segitene nekem vki? Nem tudom es nem is talalom sehol a derékszögű háromszög területét, és a kör területét sem.

Figyelt kérdés

(mielott barki azzal jonne,hogy letezik a vilagon tankonyv is meg stb. ott sincs leirva es a neten is osszevissza van irva mindegyik mas oldalon)


meg két feladatot nem nagyon értek..ebbe kéne egy kis segítség:


Egy 32cm átmérőjű pizzából 120°-os középpontú szögű,körcikk alakú szeletet vágunk.Mekkora ennnek a területe?A teljes pizza ára 1290ft.Ha az ár a területtel arányos,mennyit fizetünk a pizzaszeletért?


Egy 50 cm sugarú körlapból kivágunk egy 205°-os középpontú körcikket.Ebből kúp alakú csákót hajtogatunk.

a,mekkora lesz a csákó alapkörének sugara,kerülete?

b,mekkora a csákó magassága?



Előre is köszi



2018. dec. 2. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

van fugvenytablad? mert abba minden bene van és tala egesz jol elmegyarazva csak legyszi niysd ki a 3 szog teruleteinel és utana mond h mi az ami nem megy

és ha az megvan akk csak +2 képlet kb és megy a körcikk is


de segitek,

360fok egy egesz kor ugye

akk 120 fok a harmada oszd el 3 al a 1290et ami (fejben) 430ft


a masik 50 cm a korcikk sugara, -> a kup alapéle csucsa kozti táv az oldalán 50cm, az alapél hoszat tudod(hatod )a 205fokbol (akar aranyosan is kilehet szamolni mint elobb)

onantol meg laza


mond h most mi nem megy

2018. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*kihagytam kor terulete r*r*PI

r=sugar(átméro/2)

pi=egy ize szám


kor kerulete 2*r*PI

2018. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*ezt is kihagytam [link]


mindent jol mond (elso ranezesre) mond h mit nem ertesz

2018. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


ezt is kihagytam

2018. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nemtudom h lefogod vagy sem...de letudnad bovebben irni a 3as es a 4es feladatot...igy meg nem nagyon ertek semmit:(
2018. dec. 2. 21:25
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet hulyen irtam bocsi mert nekem ez a 3as,4es feladat ami nekem a lapon van
2018. dec. 2. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Hányszor írod ki még ugyanazt a kérdést? Nem unod?!
2018. dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!