Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet megoldani az...

Bollocks kérdése:

Hogyan lehet megoldani az alábbi statikai feladatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mellékelt képen látható feladatban akadtam el:

[link]


Az alábbi 3 egyenletet írtam fel, de ez nem elég, ugyanis 4 ismeretlenem van. Határozatlan tartót nem tanultunk, ezért nem tudom, hogy hogyan tovább.


Az R és S tartóban ható rúderőknek a D pontban kifejtett hatásával számoltam (FD), az így felírt egyenletek:

SZUM(Fxi)=FAx+FDx-FQ-F*cos60=0

SZUM(Fyi)=FAy+FDy-F*sin60=0

SZUM(MAi)=FQ*1-Fx*2-Fy*2-M-FDx*2+FDy*5=0


FAx, FDx jobbra, FAy és FDy felfelé mutat, a f megoszló terhelést FQ koncentrált erővel helyettesítettem.


A 4. ismeretlen miatt szükséges lenne még 1 egyenlet.

Én rontottam el valamit, vagy tényleg határozatlan a tartó. Ha igen, van valami egyszerű módszer a megoldására?


Köszönöm szépen a segítséget!



2018. dec. 3. 20:11
 1/3 A kérdező kommentje:
SZUM(MAi) egyenletben Fx és Fy az F erő x és y irányú összetevői, vagyis Fx=F*cos60 és Fy=F*sin60
2018. dec. 3. 20:14
 2/3 anonim ***** válasza:
38%

Össze-vissza irogattál mindent, ez nem így működik. Amellett hogy a D-pontra több előjelhibád is van, a BD és a CD ruderő komponenseket figyelmen kívül hagyod...


Javaslom nézz utána az ún. csomóponti módszernek, ill. az átmetsző módszernek, mert az egyenleteket nem lehet ész nélkül irogatni, hanem ábrát kell készíteni az erőkomponensek hatásáról is.

2018. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy össze-vissza írogattam volna, ahogy említettem a D pontra alkalmaztam az átmetsző módszert, az R és S rúderőkből kaptam meg az FD-t.

[link]


A SZUM(Fxi)-ben valóban volt egy előjelhibám, helyesen SZUM(Fxi)=FAx+FDx-FQ+F*cos60=0


De ez semmit nem változtat azon, hogy még mindig 4 ismeretlenem van. Ha valaki érdemben is tud segíteni, azt nagyon szépen megköszönöm.

2018. dec. 4. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!