Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 52 lapos magyar kàrtyàbólelves...

52 lapos magyar kàrtyàbólelveszett 2 lap (nem tudjuk melyik). Visszatevès nèlkül kiveszünk 4 lapot. Mennyi a valódzínûsèg?

Figyelt kérdés

A) pontosan 3 àszt hùzunk?

B) a kihúzott 4 lap között pont 3 àsz van. Mi a valószínûsège, hogy az egyik elveszett lap àsz?


2018. dec. 10. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs esély kitalálni, ugyanis a 'magyar' kártya 32 lapos, a 'francia az', amelyik 52 lapból áll.

.

Kérdésed 52 lapos magyar kártyára vonatkozik, tehát abból nem elveszett két lap, hanem elveszés után is 18-cal több van.

2018. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam ez tényleg nem magyar kártya. Csak sok hasonló feladatot oldottam meg ma és kicsit belezavarodtam. :)
2018. dec. 10. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:

"A) pontosan 3 àszt hùzunk?"


Pontosan ugyanannyi, mintha nem veszett volna el.

Teljesen mindegy, hogy egy pakliból kiveszem a legfelső 3 lapot, vagy először 2-őt kiveszek belőle és utána veszek ki 3 lapot.


(4 alatt a 3)*(28 alatt az 1) / (32 alatt az 4)


"B) a kihúzott 4 lap között pont 3 àsz van. Mi a valószínûsège, hogy az egyik elveszett lap àsz?"


Ez ugyanaz, mintha: Kihúztál 4 lapot, abban volt 3 ász. Utána kihúzol még 2 lapot, mi a valószínűsége, hogy van közte ász?


(1 alatt a 1)*(27 alatt az 1) / (28 alatt az 2)


Ez biztos kijön feltételes valószínűséggel is, de én józan paraszti ésszel így számolnám.

2018. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2018. dec. 12. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!